Linnavõim – kuidas edasi? (2)

Saarte Hääl küsis erakondade piirkonnajuhtidelt järgmist:

1. Kuidas kommenteerite Keskerakonna Saaremaa piirkonna juhi Jaanus Karilaiu ütlust, et Mart Mäekeri saamine abilinnapeaks tähendab Keskerakonna Kuressaares võimu juurde tagasitulekut?
2. Kui tõenäoliseks peate, et Madis Kallas saab salajasel hääletusel Kuressaare linnavolikogus piisavalt hääli, et saada uueks linnapeaks?
3. Kui tõenäoline on võimuliidu lagunemine Kuressaares juba lähinädalatel?

Jaanus Karilaid, Keskerakonna Saaremaa piirkonna esimees:

Mart Mäekeri saamine Kuressaare abilinnapeaks on kahtlemata tunnustus Keskerakonnale. See, et ta peatab kuuluvuse erakonnas, on formaalsus.
Just lõppes riigikogu valimiskampaania, kus Mart tegi Keskerakonna jaoks head tööd, tutvustas meie programmi ja võitles tuliselt meie oponentidega. Maailmavaadet ei saa peatada. See, et Keskerakond teeb nüüd Kuressaares koostööd IRL-i ja SDE-ga, võib anda head inspiratsiooni ka Toompea võimuliidu kõnelusteks.

Virge Pihel, IRL-i Kuressaare osakonna juhatuse esimees, Saaremaa piirkonna juhatuse liige:

1. Mart Mäeker peatab abilinnapeana ametisoleku ajaks oma kuuluvuse Keskerakonnas ja taandub ka Keskerakonna sisulisest tegevusest, samuti ei lisandu Keskerakond praegu linna juhtivasse koalitsiooni. Kindlasti võib aga öelda, et ilmselt paraneb Keskerakonna ja praeguse koalitsiooni omavaheline suhtlus ja eeldatavasti ka koostöö.

2. Madis Kallas on näidanud end abilinnapea ülesannetes väga tubli ja tegusa inimesena, seega arvan, et tema saamine uueks linnapeaks on väga tõenäoline ja vajalikud hääled saab ta kokku.

3. Praegu ei ole meil koalitsioonipartneriga ühtegi lahendamata probleemi, miks meie koostöö ei peaks jätkuma, seega arvan, et praeguse võimuliidu lagunemine on väga vähetõenäoline.

Jaanis Prii, SDE Saaremaa piirkonna esimees:

1. Koalitsioonilepe Kuressaares on sõlmitud SDE ja IRL-i vahel. Seda laiendatud ei ole. Kui need väärtused ja eesmärgid sobivad ka Keskerakonna valijatele, on muidugi hea. Mart Mäeker on lubanud oma erakondliku kuuluvuse peatada.

3. Ei näe põhjust lagunemiseks. Poliitika on kompromisside kunst, kus peab arvestama osapoolte soovide ja ootustega. Tahame selles osas ajaga kaasas käia.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 433 korda, sh täna 1)