Lillepoed valmistusid homseks naistepäevaks (5)

ORHIDEEDE VÄLJANÄITUSEL: Öie lillepoe juhataja Kaade Rosin eile Saaremaa kaubamajas avatud orhideede näitusmüügil. Foto: Tambet Allik

ORHIDEEDE VÄLJANÄITUSEL: Öie lillepoe juhataja Kaade Rosin eile Saaremaa kaubamajas avatud orhideede näitusmüügil. Foto: Tambet Allik

Sel aastal on naistepäev pühapäev. Sellest hoolimata olid Kuressaare lillepoed endale juba eilseks varunud tavapärasest rohkem kaupa.

Auriga lillepoest öeldi, et nemad on varasematel aastatel müünud ühe päevaga sama palju lilli kui tavaliselt kuu jooksul. Juhataja Kristiina Kivi leidis, et mida pikemaks pühad venivad, seda raskem on kauplejal.

“Tavaliselt arvestad päev enne, päev pärast püha, aga sel aastal on naistepäev alles pühapäeval,” rääkis ta. “Lilleviijaid on ju kahte liiki: ühed viivad koju ja teised ka töökaaslastele. Karta on, et töökaaslased langevad sel aastal hoopis ära,” muretses Kivi.

Rae kaupluses asuva Lillekoja juht Gairi Pruul loodab oma sõnul siiski, et tänavuse naistepäeva puhul jagub ostjaid mitmele päevale.

“Täna juba käiakse, laupäeval-pühapäeval ostetakse nagunii ja esmaspäeval tulevad need, kellel töökaaslased alles õnnitlemata,” oli ta eile pärastlõunal lootusrikas.

Lillepood Öis korraldas viiendat korda enne naistepäeva Saaremaa kaubamaja esimesel korrusel orhideede näitusmüügi. Firma juht Kaade Rosin selgitas, et naistepäeva eelsel ajal on maaletoojad altid erinevaid orhideesorte tarnima. Kokku on näitusmüügile jõudnud paarkümmend orhideesorti.

Rosin julgustas mehi rahakotiraudu avama, sest naistel on kindlasti suurem rõõm kingitud orhideest kui tulbikimbust, mis varsti ära närbub. Õigesti hooldatud orhidee õitseb tema sõnul aga aastaid. “Üks proua rääkis mulle, et temal on veenusking õitsenud juba viis aastat,” tõi ta näite. Saaremaal on olemas ka seltskond, kes lausa kogub orhideesid.

Täna kella 11-st on huvilistel võimalik orhideealast nõu saada ajakirja Kodukiri. Aed peatoimetajalt Eva Luigaselt. Siis on näitusel avatud ka keraamikatöötuba ja lisandub väike käsitöölaat.

Müümata jäänud orhideed lubas Rosin oma hoole alla võtta. “Kuidas sa viskad elus asja minema,” märkis ta. Kui vahepeal oli tal kodus paarsada taime, siis pärast remonti vähendas ta nende arvu miinimumini. “Tuleb tunnistada, et nüüdseks on mul kodus jälle sadakond orhideed,” pidi ta tunnistama.


Naistepäev

Rahvusvahelise naistepäeva tähistamise algust on seostatud Rosa Luxemburgiga, kes 1909. aastal soovitas tähistada 8. märtsi rahvusvahelise naiste solidaarsuse päevana. Kuigi see päev on kantud ÜRO tähtpäevade nimistusse, kippus nõukogude ajal riigipühaks tunnistatud õrnema poole pidupäev vahepeal unustusse vajuma.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 000 korda, sh täna 1)