Orissaare plaanib uue kinoaparatuuri soetada (2)

Orissaare kultuurimaja pöördus vallavalitsuse poole ettepanekuga, et kinopiletite müügitulu arvelt saaks parandada filminäitamise võimalusi.

“Vallavalitsus oli nõus, et muretsetaks paremaid seadmeid,” ütles Orissaare vallavanem Vello Runthal. Ta lisas, et mis saab vallavalitsusel selle vastu olla, kui Orissaare inimestel oleks mõnusam filme vaadata.

“Kino vastu on tekkinud huvi, nii et päris raske on saalis tühja kohta leida.”

Filme näidatakse Orissaare kultuurimaja rohelises saalis ehk endises Luciferis eelmise aasta lõpust üle nädala teisipäeviti. “Rahvale meeldib,” kinnitas Orissaare kultuurimaja juhataja Anu Viljaste, lisades, et soov inimestele taas kinoskäimise võimalust pakkuda oli neil juba ammu. “Tänu Kinobussile ja Mikule (Rand – Kinobussi eestvedaja, toim) on see nüüd käima läinud.”

Kultuurimaja roheline saal mahutab kuni 70 inimest. “Meie soov on, et vajalik aparatuur oleks kohapeal kogu aeg olemas,” ütles Viljaste, kes plaanib vajaliku aparatuuri soetamiseks ka projekti kirjutada.

Praegu näidatakse filme arvutiga ja kasutatakse muusikakooli kõlareid. Projektori muretses kultuurimaja eelmisel aastal kokkuhoitud eelarverahast. Puudu on ka korralik helisüsteem. Alevikurahvas on soovi avaldanud, et filme näidataks ka lastele, näiteks pühapäeviti.

Järgmisel teisipäeval ja kolmapäeval saab Orissaare rahvas näha Elmo Nüganeni uut ajaloolist mängufilmi “1944”.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 334 korda, sh täna 1)