Noori narkokurjategijaid ootavad rängad karistused (3)

Foto: Tambet Allik

Foto: Tambet Allik

Kuressaare kohtumajas jätkus eile protsess noorte üle, keda süüdistatakse kanepi suures koguses omamises, kasutamises ja müümises.

Üldmenetluses alanud istung jätkus eile kokkuleppemenetluses. Prokurör Svetlana Maripuu andis kohtunik Kristel Pedassaarele üle kolmest köitest koosneva toimiku.

Süüdistuskokkuvõtte järgi tarbisid Maarja Maripuu, tollal alaealine Joonas Juss Lepik (fotol), Reedik Aak ja Reedik Sõber kanepit 2013. aasta suvest ja müüsid seda ka edasi.

Kanepit omandasid nad korduvalt 40–100 grammi kaupa ühelt Saaremaa noormehelt, kelle suhtes käib eraldi uurimine. Enne vahistamist soetasid nad vahendajalt möödunud aasta 14. aprillil 100 grammi kanepit, mida peenestati, kaaluti ja pakendati Kohtu tänaval asuvas korteris.

Järgmisel päeval toimunud läbiotsimistel leiti noorte elukohtadest kanepipuru, millest osa oli pakendatud minigrip-kotikestesse. Näiteks Reedik Sõbra köögi sügavkülmikust leiti 95 grammi kanepiõisikuid.

Seaduse järgi loetakse suureks koguseks narkoaine hulka, millega saab tekitada joobe kümnel inimesel. Prokurör Svetlana Maripuu sõnul piisab joobe saavutamiseks 0,5–1 grammist kanepipurust.

Prokurör nõudis Maarja Maripuule liitkaristuseks neli aastat vangistust sama pika katseajaga.

Varem tingimisi karistatud ja 25. juulist vahi all viibivale Joonas Juss Lepikule nõudis prokurör 5 aastat ja kuus kuud reaalset vangistust.

Reedik Aagi liitkaristus oleks kolm aastat ja kuus kuud vangistust sama pika katseajaga. Reedik Sõpra ja Oskar Neemet ootab narkootikumide käitlemise eest kolm aastat vangistust sama pika katseajaga.

Kuressaares vägivallatsemisega kaaskodanike rahu rikkunud Risto Jaansalu pääseks aga 470 euro suuruse rahalise karistusega. Talle varem Harju maakohtus määratud karistuse kandmata osa 2,5 aastat jäetakse aga täitmisele pööramata.

Kokku tuleb süüdistatavatel maksta ekspertiisitasusid 756 eurot. Samuti läheb riigituludesse Lepikult vahistamisel ära võetud 15 eurot kriminaalset tulu.

Nii prokurör kui ka süüdistatavad jäid sõlmitud kokkulepete juurde. Kõik kohtualused lubasid, et nad kuritegelikule teele enam ei astu. Kohus teeb otsuse teatavaks 16. märtsil.


SÜÜDISTUSED

Maarja Maripuud (19) süüdistati koos Lepikuga kanepi müümises, sealjuures ka alaealistele.
Joonas Juss Lepikut (18) süüdistati lisaks narkoärile selles, et ühel juuliööl peksis ta koos Risto Jaansalu (20) ja veel ühe noormehega Kuressaares Torni tänaval üht meest. Risto oli sama ohvrit peksnud juba varem Tallinna tänaval.
Reedik Aaki (19) süüdistati lisaks kanepi müümisele veel selles, et novembris 2013 lõi ta Muratsis Merekivi puhkemaja hoovis oma ohvrit korduvalt näkku.
Reedik Sõpra (19) süüdistati narkootilise aine suures koguses käitlemises, seda grupiviisiliselt.
Oskar Neemet (20) süüdistati narkootilise aine suures koguses ebaseaduslikus käitlemises.

Allikas: Lääne ringkonnaprokuratuur

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 652 korda, sh täna 1)