Kihelkonna oma õpilasi valdade ühishooldekodu vastu ei vaheta (28)

Kihelkonna vallavanem Raimu Aardam leiab, et Lääne-Saare ja Kihelkonna valla ühise hooldekodu saaks rajada ka Kihelkonna kooli sulgemata.

Eilses Lääne-Saare vallalehes Põhjatäht kirjutas Lääne-Saare vallavanem Andres Tinno: “Teen ettepaneku Kihelkonna vallale: tooge oma lapsed meie Kärla ja Lümanda kooli ning teeme koostööd ühise hooldekodu loomiseks Kihelkonna vallas. See samm aitaks meid lähendada ja mõelda ühise valla suunas.”

“Ühise hooldekodu nimel koostööd teha oleks suur rõõm,” märkis Tinno mõtteavalduse kohta Kihelkonna vallavanem Raimu Aardam. “Tehti ju kunagi ka uuring piirkonda hooldus-õenduskeskuse rajamise kohta ning sellest võtsid osa kõik siitotsa vallad, Lümanda ja Kärla nende hulgas. Koostöö tingimus ei tohiks aga olla see, et peaksime oma kooli kinni panema.”

Aardami sõnul leiavad kooli hoolekogu ja vallavolikogu, et Kihelkonna kool peab jätkama põhikoolina. “See on argument, millest ei saa üle ega ümber,” lausus Aardam. “Meie kogukonna ja volikogu arvamus on väga selgelt sisse kirjutatud ka arengukavasse.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 081 korda, sh täna 1)