Vald kaalub Pärsama lasteaia kolimist koolimajja (25)

Ludvik_MotlepLeisi vallas asuvasse Pärsama hooldekodusse pääsemiseks on tekkinud pikk järjekord, seetõttu plaanib vald hooldekodu laiendada. Ühe variandina on kaalumisel võtta hooldekodu laiendusena kasutusele Pärsama lasteaia hoone ja kolida lasteaed Leisi keskkooli.

Vallavolikogu viimasel istungil ütles Leisi vallavanem Ludvik Mõtlep (fotol), et firmalt OÜ Trevorin on tellitud eskiis lasteaia ruumide lahenduste kohta koolimajas kahel korrusel.

Saarte Häälele selgitas Mõtlep, et eskiisi tellimise taga on vajadus laiendada Pärsama hooldekodu. “Seal on kohad juba ammu täis ja tahtjaid on palju,” kinnitas Mõtlep. Ta lisas, et esialgu vald hooldekodule juurdeehitist teha ei soovi, kuna vallas on koolimaja, kus õpilasi on väheks jäänud. “Ehk on võimalik lasteaed kolida keskkoolihoonesse ja hooldekodu laieneb siis lasteaia baasil,” sõnas Mõtlep ja toonitas, et see on vaid üks kaalutav variant.

Vallavanem Mõtlepa sõnul ei ole hooldekodu laiendamine lasteaia baasil probleem. Küll on aga suur probleem lasteaia mahutamine koolihoonesse. “Ei ole ühtegi head lahendust,” tõdes Mõtlep, et ruumilahendus koolimajas ei ole lasteaia sisseseadmise jaoks sobilik. Seetõttu lastaksegi arhitektidel võimalikke lahendusi välja mõelda. “Kui lahenduse kätte saame, siis hakkame kalkuleerima, kas teha juurdeehitis (hooldekodule – toim) või ümberehitus (koolimajas – toim).”

Idee kolida lasteaed koolimajja on Mõtlepa hinnangul sobiv seepärast, et siis kasutataks kogu koolimaja. Murekoht on aga, et Leisi koolihoones ei suudetaks lasteaiale ilmselt samaväärseid tingimusi pakkuda. “Pärsamal on niivõrd sobilik spetsiaalselt lasteaiaks ehitatud ühekorruseline maja, ümbrus on turvaline,” nentis vallavanem. Seetõttu erinevaid lahendusi kaalutaksegi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 870 korda, sh täna 1)