Kaarma kandi taidlejad võtsid läinud aasta kokku kolhoosipeoga (2)

ESINEB PÖÖRIS: Kõige ees Kaja Muruvee, tema taga Marko Adel, Airika Käsper, Merita Raad, Ülle Laid, Evelin Paju, Kalmer Laid. Foto: Irina Mägi

ESINEB PÖÖRIS: Kõige ees Kaja Muruvee, tema taga Marko Adel, Airika Käsper, Merita Raad, Ülle Laid, Evelin Paju, Kalmer Laid. Foto: Irina Mägi

Reede õhtul said Nasva klubis kokku Kaarma taidlejad, et pidada Kaarma kandi taidlejate traditsioonilist oma pere päeva.

“Pidu tuli meil väga erinäoline,” ütles SA Lääne-Saare Kultuur tegevjuht Pille Mägi. Oma pere päeva avasid tervituskõnedega Pille Mägi peakorraldajana, vallavolikogu esimees Urmas Lehtsalu ehk seltsimees Lehtsalu Mereranna kolhoosist ja vallavanem Andres Tinno Saare Kaluri sovhoosi esindajana.

Pille Mägi tervitas kõiki pidulisi, tänades taidlejaid tegusa kultuuriaasta eest. “Oli laulu- ja tantsupidu, meie vallas avati uusi kultuurihooneid ning oli igati töine aasta,” märkis ta tagasi vaadates. Urmas Lehtsalu tähendas samuti, et järjekordne “kolhoosiaasta” on Mereranna jaoks lõppenud edukalt.

Kolhoositeemalisel stiilipeol esineti üheksa lõbusa kavaga. Parimaid välja ei selgitatud, kuid iga rühm sai tänukirja. Vahvaid kavasid esitati, kui tantsubänd TV5 vaheaegu tegi.

Pille Mägi sõnul tuli seekord kõige värvikama kavaga välja Karmele koor, kellel olid kaasas küll huvitavad muusikariistad, kuid kava nimi oli sellest hoolimata “Ole vait!”. Nii oligi koor paar minutit lihtsalt vait.

Mägi sõnul on taidlejad väga loomingulised inimesed. Etteantud lähteülesanded lahendati andekalt ja samas erineval viisil, lisas ta. Tänavuse muusika-aasta puhul oli ülesandeks ette valmistada neljaminutiline alternatiivmuusika pala “Kõlab hästi”.

“Nii et selline meeldivalt-mõnusalt tempokas pidu ning vähemalt mulle kui korraldajale tundus, et rahvale meeldis,” tähendas Pille Mägi. Lisaks Mägile kuulusid korraldusmeeskonda Aste klubi juhataja Triino Lest ja Eikla klubi juhataja Viia Rohtla. Kokku oli peole tulnud umbes sada inimest. Kaarma taidlejate oma pere päeva on peetud 2008. aastast.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 586 korda, sh täna 1)