Saarlane pälvis Saksamaal doktorikraadi (3)

Meelis NõmmKuressaares sündinud ja elanud ning Saaremaa ühisgümnaasiumi lõpetanud Meelis Nõmmest (fotol) sai eelmisel nädalal doktorikraadi omanik. Nõmm õppis Kieli ehk Christian-Albrechti ülikoolis, mis on asutatud 1665. aastal. Samas ülikoolis läbis Nõmm ka magistriõpingud.

Magistrantuuris oli Nõmme eriala digitaalne kommunikatsioon ja doktorantuuris elektroonika ja signaalitöötlus.

“Minu lõputöö teema oli signaalide ja vastuvõtja algoritmide arendamine tuukrite paremaks avastamiseks sadamates ja rannikualadel,” sõnas vastne doktor. Saksamaale siirdus Nõmm õppima 2006. aastal pärast Tallinna tehnikaülikooli lõpetamist. Doktorantuuri läbis Nõmm viie aastaga. “Selline keskmine kestus,” märkis ta ise.

Sel nädalal alustas Meelis Nõmm töötamist Tallinna ettevõttes Cybernetica AS. Ta selgitas, et Cybernetical on mitmeid erinevaid suundi, näiteks mereseire- ja navigatsioonisüsteemide arendus ja ühildamine, samuti tegeletakse e-riigi ja infoturbe tehnoloogiate arendamisega.

Saksamaale jäämise plaane Nõmmel polnud. “Seal oli paar võimalust, aga ma eriti ei kaalunud neid. Kodu ja perekond on Eestis ning tehnikaalaselt on siin potentsiaali küll,” kinnitas vastne doktor.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 004 korda, sh täna 1)