Politsei jäi rahakoti omaniku otsimisega jänni (13)

meelis juhandiPolitsei tunnistab, et Kuressaares 2013. aastal kaotatud rahakoti omaniku leidmiseks ei kasutatud kõiki võimalusi.

Kuressaare politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse piirkonnavanem Meelis Juhandi (fotol) ütles, et rahakotis olnud pangakaardi tahtis politsei üle anda kohalikule pangakontorile, kuid seal seda vastu ei võetud, sest selgus, et tegemist on välisriigis välja antud pangakaardiga.

“Paraku peab tõdema, et saades teada, mis riigis pangakaart välja antud oli, olnuks võimalik inimesega kontakti otsida vastava riigi saatkonna vahendusel, kuid see võimalus jäi kasutamata. Sellist kohustust politseil küll ei ole, kuid inimliku lähenemise korral oleks see otstarbekas olnud,” möönis Juhandi.

Piirkonnavanem lisas, et viimasel ajal kasutatakse üha enam ka sotsiaalmeediat, et leidudena politseisse toodud asjade omanikke leida. “2013. aastal me seda võimalust veel eriti ei kasutanud. Ka nüüd hiljem, enne leiu üleandmist linnavalitsusele, jäeti see võimalus kasutamata,” märkis Juhandi.

Eilses lehes kirjutasime, et eelmisel nädalal anti linnavalitsusele üle Kuressaare politseijaoskonnas leiuna arvel olnud must rahakott, milles oli 54,21 eurot ja Norra kodanikule kuuluv pangakaart. Linnavalitsus leidis omaniku paari päevaga.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 704 korda, sh täna 1)