Pihtla hobituletõrjuja sai päästekomandos kogemusi

PLAANIB SAADA KUTSELISEKS: Pihtla vabatahtlikuna on Tanel Mägi käinud mitmel väljakutsel ja mõlgutab mõtteid saada kutseliseks päästjaks. Foto: Irina Mägi

PLAANIB SAADA KUTSELISEKS: Pihtla vabatahtlikuna on Taavi Mägi käinud mitmel väljakutsel ja mõlgutab mõtteid saada kutseliseks päästjaks. Foto: Irina Mägi

Kuressaare päästekomando ühisvalveteenistuses osales neljapäeval priitahtlik Pihtla pritsumees Taavi Mägi, kes oli juba teine kutselises komandos valves olnud Pihtla vabatahtlik.

“Ütleme nii, et tegemist on huvitava hobiga. Tänane päev on huvitav kogemus olla koos komandoga. Väljakutsele lähen koos meeskonnaga ja täidan neid ülesandeid, mis mulle antakse,“ ütles Taavi Mägi.

Ühisvalveteenistus tähendab seda, et üks vabatahtlik päästja on terve valvevahetuse tööl koos kutseliste päästjatega. Selline kogemus on hea võimalus kutselistel ja vabatahtlikel suhelda ning vabatahtlikel reaalselt näha ja ka ise kogeda kutseliste tööd.

Kutselistel päästjatel avaneb omakorda hea võimalus kasutada vabatahtlikke päästjaid reaalse päästejuhtumi korral toetavates tegevustes ja nii saavad nad ise keskenduda elupääste tagamisele ja eriväljaõpet nõudvatele toimingutele.
Lääne päästekeskuse kommunikatsioonijuht Kristi Kaisi andmetel on ühisvalveid seni korraldatud Tallinnas Nõmme komandos, aga Lääne päästekeskuses on Kuressaare komando esimene, kes vabatahtlikele sellise võimaluse välja pakkus.

Kuressaare päästekomando pealik Arne Kana avaldas lootust, et Taavi Mägist võiks tulevikus saada kutseline päästja. “Ta on 25-aastane noor mees. Tulgu Soomest ära, mingu päästekooli ja hakaku kutseliseks,” soovitas Arne Kana.

Arne Kana sõnul on vabatahtlik reaalse väljakutse korral siiski abijõud ja tema ülesanded lepitakse eelnevalt kokku. Valveks sõlmitakse vabatahtlikuga hea tahte kokkulepe.

Sellised ühisvahikorrad toimuvad Kana kinnitusel ka tulevikus, kuid komandopealik rõhutas, et lõpliku valiku, kes vabatahtlikest saavad ühisvalves osaleda, teeb komando. “Need kaks meest, kes on seni valvetes osalenud, on koos meiega käinud päästetöödel. Ühisvalve ei ole koht proovimiseks. Nalja siia tegema ei tulda,” toonitas ta.

Meeskonnavanem Andrus Kondi sõnul oli esimene Pihtla vabatahtlik nendega koos valves 10. veebruaril. Valves seni osalenud vabatahtlikega on ta rahule jäänud.

Üleeilset ühisvalvet kirjeldas Kont nii: “Hommikul tutvustasime talle varustust. Selgitasime tööülesandeid, käisime harjutusi tegemas kasutuseta seisvas hoones Kaare 3 – siinkohal tahaks ka omaniku tähelepanu juhtida sellele, et maja tagant pääseb hoonesse vabalt sisse. Õhtul teeme aja peale riietumisharjutusi ja paneme mehe jõusaalis proovile.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 794 korda, sh täna 1)