Algab 1. klassidesse registreerimine (1)

Esmaspäeval kell 12 alustab linnavalitsus õpilaste registreerimist Kuressaare üldhariduskoolide 1. klassidesse 2015/2016. õppeaastaks.

Selleks avatakse linnavalitsuse kodulehel taotluste esitamise veebikeskkond. Avaldusi saab esitada ka paberil kas linnavalitsuse haridusosakonda või ühte Kuressaare linna koolidest.

Vastavalt 2015. aasta lõpuni kehtiva linna ja valla ühtse haridusruumi lepingule saavad oma lapse Kuressaare kooli panemiseks avalduse esitada ka Lääne-Saare valla lapsevanemad, kelle registreeritud elukoht on endise Kaarma valla haldusterritoorium.

Linnavalitsuse haridusnõuniku Õilme Salumäe sõnul on Kuressaares võimalik valida kolme kooli vahel, kus on tavaõppekavaga esimesed klassid. Kuressaare gümnaasiumis avatakse neli, Saaremaa ühisgümnaasiumis kaks ja Vanalinna koolis kaks esimest klassi. Salumäe märkis, et hinnanguliselt läheb järgmisel õppeaastal I klassi sama palju lapsi kui mullu sügisel.

“Valiku tegemiseks oleme lapsevanematele jätnud vabad käed, aga kui ühte kooli soovijaid on rohkem kui koolis vabu kohti, siis tuleb teha mingisugune otsus. Selle otsuse tegemiseks on komisjon, kuhu kuuluvad linnavalitsuse, koolide ja Lääne-Saare valla esindajad, et määrata lapsele elukohajärgne kool ja tagada, et ei tekiks olukorda, kus koolile kõige lähemal elaval lapsel tuleb valida teine kool,” rääkis Õilme Salumäe Kadi raadio “Keskpäeva” saates.

Taotluste läbivaatamist alustatakse 11. märtsil, nimekirjad avalikustatakse hiljemalt reedel, 13. märtsil. Nende lapsevanemate avaldusi, kelle elukoht ei ole teeninduspiirkonnas, hakatakse läbi vaatama mais.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 315 korda, sh täna 1)