Toidupank alustab toiduabi jagamist (27)

Sotsiaalministeerium ja Eesti Toidupank allkirjastasid partnerluslepingu, mille kohaselt hakkab toimetulekuraskustes inimestele Euroopa abifondi toiduabi jagama Eesti Toidupank.

Kuressaares Vete tänaval tegutseva Toidupanga koordinaator Alur Õunpuu ei osanud esmaspäeval veel öelda, kuidas Saaremaal abi jagamine täpselt toimuma hakkab. “Kõigepealt toimub 7.–8. märtsil mandril koolitus. Pärast seda oskan täpsemalt öelda,” lausus ta.

Koos omafinantseeringuga on Eestil aastani 2020 kasutada toiduabi jagamiseks kokku ligi 8,9 miljonit eurot. Toiduabi jagamist toetab Euroopa abifond enim puudust kannatavate isikute jaoks. Abifondi toetuse kasutamist koordineerib sotsiaalministeerium.

Õigus toiduabile on toimetulekutoetust taotlenud inimestel, kes vastavad toimetulekutoetuse saaja tingimustele või kelle sissetulek pärast eluasemekulude mahaarvamist ei ületa kehtestatud toimetulekupiiri enam kui 15%. Samuti saavad toiduabi kodutute öömajades viibivad elukohata inimesed.

Toiduabi hakatakse jagama kaks korda aastas. Esimesi toiduabipakke asutakse eeldatavasti jagama juba märtsi lõpust ja jagamine kestab kaks kuud. Kevadel saavad toiduabi tänavu jaanuaris või veebruaris toimetulekutoetust taotlenud inimesed ja kodutute öömajades viibivad elukohata inimesed.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 956 korda, sh täna 1)