Vabariigi sünnipäev

Õues valitsevad soojakraadid ja käimas olev äge valimiskampaania ei lase kuidagi tekkida tundel, et kohe-kohe on käes vabariigi sünnipäev. Sellest annavad aga märku igasugused vastuvõtud, autasude sadu, kõnekoosolekud ja paraadid.

Tunnustus mõjub inimestele alati positiivselt. Olgu selleks tunnustuseks siis presidendilt saadav auraha, maavanema antav teeneteplaat, valdade tunnuskirjad või lihtsalt kutse aastapäevaüritustele.

Sellisel juhul on põhjus ülikond kapist välja otsida või uus kleit osta ning töömured üheks õhtuks unustada. Kui te tunnustatavate nimekirja aga ei jõudnud, osalege vabariigi aastapäeva aktustel ja muudel üritustel või lihtsalt nautige vaba päeva.

Ees ootab tore nädalavahetus. Saarlaste eestvedamisel toimub pühapäeva keskpäeval Tallinna lähistel Viimsi mõisa juures Vabadussõja lahingu taasesitus. Silmas pidades Ukrainas toimuvat, tasuks seda ehk Viimsisse vaatama minna. See aitaks inimestel ilmselt paremini mõista, mida sõda endast tegelikult kujutab.

Saarlaste suurt huvi ajaloo vastu näitab seegi, et järgmisel nädalal Teatrikinos linastuv film “1944” on juba välja müüdud. See on igati mõistetav, sest saarlasi jagus 1944. aastal sõdima mõlemale poole rindejoont ja tolleaegsete lahingute jälgi võib Sõrves leida tänaseni.

Head vabariigi aastapäeva!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 164 korda, sh täna 1)