Kuressaares otsiti võimalusi lahtede päästmiseks (3)

19. ja 20. veebruaril toimus Kuressaares Saaremaa, Gotlandi ja Ahvenamaa ühisseminar, kus arutati Läänemere keskkonna olukorda ja kinnikasvanud merelahtede küsimust ning pakuti välja lahendusi.

Seminari eesmärk oli probleemile tähelepanu juhtimine ning kogemuste ja teadmiste jagamine. Samuti arutati rahastamise võimalusi. Ettekannetega esinesid valdkonnaspetsialistid Eestist, Soomest ja Rootsist.

Projektiga soovitakse alustada rahvusvahelist koostööd, et parandada kolme pilootpiirkonna meresüsteemi olukorda ja päästa kohalikud lahed kinnikasvamisest. Pikemas plaanis on eesmärgiks teistegi Eesti, Soome ja Rootsi rannikualade kaasamine ning Läänemere ääres asuvate riikide ärgitamine ühisprojektidele.

Konkreetselt Kuressaare lahe peamine probleem on linnapea Hannes Hanso sõnul eutrofeerumine (toitainetega rikastumine – toim). Eelmisel aastal taotles linn keskkonnainvesteeringute keskuselt Kuressaare lahe seisundi parandamiseks vajalike uuringute tegemiseks 50 000 eurot, kuid tookord raha ei saadud. Linnapea selgitas siis Saarte Häälele, et Euroopa Liidu meetmetest raha taotlemiseks on sageli vajalikud piiriülesed teemakäsitlused.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 698 korda, sh täna 1)