Maavanem tänas ja tunnustas Saaremaa särama panijaid (11)

KÄEPIGISTUS: Ühena esimestest külalistest kätles maavanem Kaido Kaasikuga Mustjala vallavanem Kalle Kolter. Pildil ka maavanema abikaasa Siivi Kaasik. Foto: Irina Mägi

KÄEPIGISTUS: Ühena esimestest külalistest kätles maavanem Kaido Kaasikuga Mustjala vallavanem Kalle Kolter. Pildil ka maavanema abikaasa Siivi Kaasik. Foto: Irina Mägi

Saare maavanem Kaido Kaasik oli eile õhtul Eesti vabariigi 97. aastapäeva auks Kuressaare linnusesse vastuvõtule kutsunud 163 inimest. Õhtu oli ajalooline – maakonna teeneteplaadid anti välja viimast korda.

Kaido Kaasik ütles oma kõnes, et juba järgmisel aastal tulevad teeneteplaatide asemel teenetemärgid ja medalid – neid saab pidupäevadel uhkusega rinnas kanda. Tunnustades aga tänavusi kõige tublimaid, viimaste teeneteplaatide omanikke, märkis ta, et kahtlemata on nad oma pühendunud tööga maakonna inimestele eeskujuks ning neid tuntakse ja hinnatakse maakonna piiridest kaugemalgi.

“Te olete oma töösse pannud kirge, usku ja väärtusi, mida jagades olete muutnud meid ümbritseva elukeskkonna avatumaks ja turvalisemaks. Vaat selliste inimestega panemegi Saaremaa särama!”

Riigiametnike kategoorias pälvis teeneteplaadi päästeameti Lääne päästekeskuse Saaremaa päästepiirkonna juhataja Margus Lindmäe. Kultuurielu edendajana pälvis kõrge tunnustuse Saaremaa muuseumi teadusdirektor Olavi Pesti, hariduselu edendajana Tallinna tehnikaülikooli rektor, digitaaltehnika professor Andres Keevallik ning ettevõtjatest sai tänavu teeneteplaadi AS-i Baltic Workboats juhataja ja omanik Margus Vanaselja.

Tervishoiu edendajana tunnustati sedakorda SA Kuressaare Haigla günekoloogi, sünnitus- ja günekoloogiaüksuse vanemarsti Thea Rahumeelt, seltsielu edendajana aga pensionärist ringijuhti Vello Tikerpalu.

Elutöö preemia otsustas Saare maavanem Kaido Kaasik tänavu anda Arensburg OÜ ja Kommerts OÜ omanikule ja juhatuse esimehele Aarne Mustisele ning Muhu põhikooli raamatukoguhoidjale Senta Roomile.

Oma kõnes puudutas maavanem muu hulgas mitmeid olulisi teemasid, nagu näiteks julgeolek, vabatahtlike töö, saavutused haridusvaldkonnas ning loomulikult ka ettevõtlus.

Kaasik nentis, et maakonna ettevõtjad on eeskujuks kogu Eestile. Nad muretsevad ja tunnevad hoolt palju enamate väärtuste pärast kui igapäevane kasum. “Ettevõtjad julgevad investeerida uutesse tehnoloogiatesse ning vastu võtta tulevikku suunatud otsuseid, kindlustades saarte elanikele stabiilse töö ja äraelamise,” märkis maavanem.

Paljuski tänu ettevõtjate ja teiste ühistele jõupingutustele on parima lahenduseni jõudnud hulk päevakohaseid küsimusi, rääkis maavanem. Olgu need siis probleemid transpordivallas, maakonna arengustrateegia koostamine või kultuuriürituste korraldamine.

Puudutamata ei jäänud kõnes ka valdade ühinemise teema, Kaido Kaasik mainis hea sõnaga Kuressaare linnavolikogu ettepanekut kõigile omavalitsustele alustada ühinemisläbirääkimisi ning samuti juba õnnestunult ühinenud Lääne-Saare valda. “Oma piirkonna kodanike ja arengu eest seisva ühtse omavalitsuse moodustamine ei saa olla kellegi sooloprojekt või pretensioonikas tuju, vaid eelkõige on see jõupingutus meie saarte jätkusuutliku tuleviku nimel.”

Möödunud aasta oli Kaido Kaasiku sõnul ka meeliülendav kultuuriaasta, millesse jätkus nii rahvakultuuri kui ka professionaalseid kultuuriüritusi. Samuti võttis maavanem põgusalt kõneks riigikogu valimiste päevakajalise teema. Eelkõige soovis ta tulevastele rahvaesindajatele tarkust ja julgust Eesti riigi asja ajamisel. “Saarlaste poolt on olemas toetus teile ja kui usku hakkab väheks jääma, siis aitame selle taastada,” kinnitas ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 3 898 korda, sh täna 1)