Pensionäride juht tõrjub “linnalegende” (17)

helga nurmekannKuressaare pensionäride ühenduse juht Helga Nurmekann (fotol) tõrjub linnas levivaid kuuldusi, et tema olevat ärgitanud Piret Sarjase vabastamist Kuressaare Hoolekanne SA juhataja kohalt.

Saarte Häälele kinnitas üks anonüümsust palunud Kuressaare pensionär, et pensionäride ühenduse juht Helga Nurmekann rääkis ise, kuidas ta teeb Sarjase töölt vabastamise nimel ühenduse liikmete hulgas lobitööd, et nood hääletaksid riigikogu valimistel Hannes Hanso poolt. Ühenduse liikmete arv oli 2013. aastal 585.

“Kui asjad peaksid minema nii kaugele, et seda on vaja kohtus kinnitada, siis tulen ma oma nimega välja,” lubas pensionär. “Praegu tahan Kuressaares edasi elada.”

“Mingu see inimene metsa!” kostis Nurmekann selle väite peale. “See on kõige näotum jutt, mida rääkida saab. Tulgu see rääkija minu juurde ja öelgu seda mulle endale.”Nurmekann eitas igasugust valimispropagandat. “Mina ei hakka kedagi seepima, iga inimene valib selle, keda tahab,” lausus ta.

Nurmekann kinnitas, et vaatamata erimeelsustele päevakeskuse ruumide kasutamise osas pole tema teinud midagi selleks, et Piret Sarjas Kuressaare Hoolekande juhi kohalt vabastataks, ja Hannes Hansoga on ta rääkinud vaid paar korda.

“Ükskord küll käisin linnapeaga rääkimas, kui meid oma toast päevakeskuses välja löödi, aga mingit uste kulutamise moodi mul küll ei ole,” teatas ta.

Helga Nurmekann välistas ka võimaluse, et linnavalitsuse poolt pensionäride ühendusele eraldatud erakorraline 2000-eurone toetus on seotud Hanso riigikokku kandideerimisega. “See, et me selle raha lõpuks saime, oli tänu minu pealekäimisele. Küsisin raha, kui tuli eelarve teine lugemine, ja siis, kui tuli kolmas lugemine. Olime seda raha seitse aastat oodanud.”

Pensionäride ühendus küsis mullu detsembris linnalt 3000 eurot, kuid sai eitava vastuse. “Küll aga oleme jätkuvalt valmis toetama ühenduse ettevõtmisi konkreetsete projektide kaudu nii kultuuri- kui ka sotsiaalvaldkonnas,” teatas abilinnapea Madis Kallas.

26. jaanuaril saatis Helga Nurmekann järgmise taotluse, kus palus ühenduse jaoks taas 3000 eurot, mis oleks mõeldud tänavu kavas olevate kulutuste katteks: 2000 eurot eakate koolitus- ja õppepäevade läbiviimiseks ning 1000 eurot vabariiklikest üritustest osavõtu kulude katteks.

“Järgnevate aastate eelarve koostamisel palun planeerida eelarvesse Kuressaare eakate ühenduste toetus,” lisas Nurmekann. Tema teine taotlus sai ühenduse jaoks soovitud vastuse – küll aga otsustas linn ühendusele anda soovitust pisut vähem, 2000 eurot.


Prii: Sarjase lahkumine pole poliitika

Kuressaare linnavolikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Jaanis Prii ütleb, et kui Piret Sarjase ametisse nimetamine pärast kohalikke valimisi oli poliitiline otsus, siis nüüdsel ametist vabastamisel ei ole poliitikaga mingit pistmist.

“Piret Sarjase ametisse nimetamine oli toona poliitiline otsus, sest ta oli oma ametikohale valitud ja seejärel see valik tühistati ilma sisuliste põhjendusteta. Me seadsime õigluse jalule, seda peavad poliitikud tegema,” põhjendas Prii Saarte Häälele.

Ta rõhutas, et SA Kuressaare Hoolekanne juhataja ametikoht ei ole poliitiline. “Selline nõukogu otsus linnavolikogu liikme osas ei ole mugav ja seda ei tee keegi poliitilistel kaalutlustel,” kinnitas ta.

Sihtasutuse nõukogu ei ole seni välja öelnud konkreetseid põhjusi, miks Piret Sarjas ikkagi vabastati. Ka Jaanis Prii nentis: “Piret Sarjase tööle ei ole minu teada ka nõukogul etteheiteid, välja arvatud ühe töötaja vallandamise vaidlustamine, ja nagu kuulda, on enamik töötajaid temaga rahul.”

Prii sõnul tekkisid paraku olulised erimeelsused pensioniealiste linnakodanikega, mis puutub Kuressaare Hoolekande haldusalas oleva päevakeskuse tegevusse.

“Hindan Pireti tööd ja loodan, et tulvavett ei hakata tõrjuma tulega ja tuld püssrohuga ning Piret Sarjas jääb edasi osalema Kuressaare linna elu juhtimises,” lausus Jaanis Prii.

Sarjasele tehtud etteheidetest ei tahtnud rääkida ka Madis Kallas. “Leppisime Piret Sarjasega kokku, et ei hakka asju klaarima avalikkuse ees. Ka tema oli sellega nõus. Kohtusin eile avalduse teinud klientidega ja usun, et suutsin neile piisavalt selgitusi anda. Reedel (täna – toim) kohtume päevakeskuse töötajatega,” ütles Kallas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 035 korda, sh täna 1)