Kuressaare võib saada surugaasi tankla (4)

Möödunud suvel Kuressaare piimatööstuse hoovil veeldatud maagaasi (LNG) jaama avanud JetGas kavatseb sinna ehitada ka LNG-tankla sõidukite tankimiseks.

Tankla ehitamiseks taotleb JetGas Kuressaare linnavalitsuselt projekteerimistingimusi, mille alusel täiendatakse LNG-jaama seadmetega, mis võimaldavad toota surugaasi. Püstitatakse nii surugaasitankur sõidukite tankimiseks kui ka rajatakse mahasõit ringteelt.

Firma JetGas juhatuse liige Janek Parkman ütles, et praegu on tankla ehitamise kuupäev paika panemata, kuid ettevalmistused tankla ehituseks Kuressaarde käivad. “Ehitamine ise võtab aega umbes kuus kuud, kuid tankla ehitamine sõltub suuresti ka tarbimisnõudlusest,” märkis Parkman, kelle sõnul praegu Saaremaal ühegi surugaasiga liikuvat sõidukit ei ole. Küll leidub Saaremaal aga butaani-propaanisegu kasutavaid autosid.

Surugaasi tarbimist võiks Saaremaal tagant kannustada näiteks bussiliikluse üleviimine gaasikütusele, nagu see on mõnel pool mandril. Näiteks selle aasta algul Võru maavalitsuse väljakuulutatud bussiveo hanke üks tingimus on, et järgmiseks seitsmeks aastaks liinidele tulevad bussid töötaksid gaasiga.

“Saaremaa bussiliinide teenindajal on praegu kehtiv liinileping ja vaevalt seal keegi lepinguid ümber tegema hakkab, aga vähemalt valmisolek meie poolt on olemas,” ütles Parkman, kelle sõnul on Eestis praegu viis surugaasi tanklat – kaks Tallinnas ja üks Tartus, Pärnus ja Narvas.

JetGasi põhitegevus on veeldatud maagaasi import ja müük Balti riikides. JetGasi põhilised kliendid on tööstusettevõtted ja energiatootjad, kellel puudub ühendus maagaasitorustikuga ja kes on seni pidanud kasutama vedelkütuseid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 826 korda, sh täna 1)