SÜM-i read kosuvad Kanada sõidu ootuses (3)

ESINDUSKOOR: Saaremaa meeskoori laulumehed lähevad korraliku "väega" välja ka Kanadasse. Pildil esiplaanil solist Ainar Viires ning dirigent Mari Ausmees. Foto: Tambet Allik

ESINDUSKOOR: Saaremaa meeskoori laulumehed lähevad korraliku “väega” välja ka Kanadasse. Pildil esiplaanil solist Ainar Viires ning dirigent Mari Ausmees. Foto: Tambet Allik

Augusti algul Kanada läänerannikul toimuvate Eesti päevade nimel teeb Saaremaa meeskoor SÜM praegu tõsist laulutrenni. Ent mitte ainult – mõelda tuleb sellelegi, kuis kalli reisiga toime tulla ning et koor mehist mõõtu oleks.

SÜM-i juhatuse esimees Asko Berens tõdes, et reisi planeerimine käib täie hooga. Praegu on kooskõlastamisel sealsed ülesastumised. Peasiht on Kanada läänerannikul asuv Vancouver ja nn olümpialinn Whistler. Seal toimuvadki lääneranniku Eesti päevad. Saaremaa laulumeestel on plaanis mitmeid kohtumisi ja esinemisi.

Pärast laulupidu sõidetakse Torontosse külla sealsele eesti kogukonnale ja vaikselt planeeritakse ka ühist kontserti Toronto eesti meeskooriga. “Esindame Kanadas küll tervet Eestit, kuid loomulikult peamiselt ikka meie kodusaart,” sõnas Berens.

Selleks, et üks koor elus püsiks, peab koori juhatuse esimehe sõnutsi pidevalt midagi toimuma. “Meie reisid ja saavutused on paljude lauluhuviliste kõrvu jõudnud, seetõttu on meeskoor viimaste aastatega kõvasti kosunud nii liikmete arvu kui ka kvaliteedi poolest,” kinnitas Asko Berens.

See ei tähenda aga, et mingi piir oleks nüüd käes ja keegi enam kooriga liituda ei saaks. Loomulikult ootab SÜM ikka laulumehi juurde. Berens naeris, et nagu endine koorivanem ütles: “Tore on olla 30-liikmeline koor, kuid veelgi uhkem oleks olla 40-liikmeline.” “Enesepetmine oleks ennast terve Eesti esinduskooriks nimetada, küll aga võime end julgelt nimetada Saaremaa esinduskooriks,” nentis Berens.

Kanadasse sõit pole ühe laulukoori jaoks kindlasti odav lõbu. Seda enam, et sõiduraha tuleb kokku saada igapäevaste vältimatute kulutuste kõrvalt. Asko Berens tõdes, et Saaremaa meeskoor on saanud küll mõningaid väikseid toetusi, kuid sellise mastaapse reisi ettevõtmine kolmekümne mehega on kahtlemata kallis. “Iga laulumees peab ikkagi päris suure summa ise maksma, et minna oma maad esindama,” tähendas ta.

Koori juhatuse esimehe sõnul küsivad nad kõikvõimalikke toetusi reisi jaoks riigilt, linnalt, valdadelt, firmadelt, eraisikutelt. “Loodame väga, et sellist suurprojekti vääriliselt hinnatakse ja reisi toetuseks ka finantse leitakse,” oli Berens lootusrikas. “Õnneks on reisini veel pool aastat aega ja eks see põhiettevalmistustöö toimubki kevadel.”

SÜM-i dirigendile Mari Ausmehele tundub, et kooril on praegu kuidagi tavapärasest suurem õhin hinges ja kõik väga ootavad seda sõitu kaugele maale. “Kahju muidugi, et erinevatel põhjusetel ei saa kaasa tulla kõik lauljad, mis teeb natuke kurvaks,” kahetses Ausmees, kes usub vaatamata sellele, et kõik hingavad siiski ühes rütmis edasi. “On ju teisigi toredaid ja vastutusrikkaid esinemisi ootamas,” kinnitas ta. “Mehed on igati vahvad!”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 635 korda, sh täna 1)