Muhu leiba küpsetatakse nüüd ka maakera kuklapoolel (4)

Foto: Sander Ilvest

Foto: Sander Ilvest

Eestis paljude südamed võitnud ja tublisti populaarsust kogunud Muhu leiba leiab nüüd ka Austraaliast. Ent seda ei veeta sinna Muhust.

Leiba küpsetab Austraalias Rasmus Sepping , Muhu pagari Martin Seppingu (fotol) poeg. Leiva Austraalias tegemise mõtte andiski Rasmusele Martin mullu.

“Kuna mul oli juba siis plaan ja soov siia kauemaks jääda, mõtlesingi leiva tegemist proovida, et kasvõi kogemuse võrra rikkamaks saada,” rääkis Rasmus Sepping Saarte Häälele.

Pool aastat ta õppis ja katsetas, kuni jõudis soovitud tulemuseni. “Eelmisel suvel julgesin leiba pakkuda ka teistele eestlastele. Tagasiside oli positiivne ning nii kujuneski sellest väike pühapäevane hobi,” tunnistas Rasmus.

Austraalias valmiv Muhu leib on üsna õige Muhu leiva moodi. Ainult pisikese erinevusega. “Kahjuks on kanepiseemned praegu Austraalias toidu sees keelatud ning seetõttu ei saa ka mina neid kasutada,” märkis Austraalias tegutsev Muhu leiva meister. “Muu koostis on sama, aga kaldun arvama, et mingi vahe on sees, kuna Martini leiva tooraine on Eestist, minul aga Perthist,” rääkis Rasmus Sepping.

Praegu küpsetabki Rasmus Austraalias leiba vaid pühapäeviti ja sama päeva õhtul toimetab ta värsked leivad soovijateni. Tavaliselt valmib korraga 40 leiba. “On olnud ka arvestatav hulk austraallastest leivafänne, nii et lootust on!” on noormees ettevõtmise osas optimistlik.

Rasmuse isa Martin Sepping kinnitas, et poeg on tõepoolest Perthis hobikorras leiba küpsetama asunud. “Leiva juuretis on tehtud Muhu leiva baasil ning retsept ja juhised küpsetamiseks on ka minu poolt,” rääkis Martin, mööndes, et päris sama leib see siiski pole. Austraalias polevat rukkijahu lihtsalt päris samasugune.

Kas Muhu leib võiks jõuda oma väikese pagarikojaga kuskile mujale Eestist väljapoole, Martin Sepping veel arvata ei osanud. Sel nädalal avab aga uksed Muhu leiva pagaritöökoda Tallinnas Telliskivi loomelinnakus. “Kui selle tööle saab, siis vaatame edasi, kas saame kuskile edasi liikuda,” nentis Sepping.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 114 korda, sh täna 1)