Maamaksuteated saadetakse välja (3)

Maksu- ja tolliamet (MTA) saadab sel nädalal 294 600 inimesele üle Eesti maamaksuteated, millest 74 protsenti jõuab maksumaksjateni elektrooniliste kanalite kaudu. Saare maakonnas saadetakse teade välja seejuures ühtekokku 16 134 inimesele.

MTA maksude osakonna juhataja Evelyn Liivamäe sõnul on elektroonse teavituse osakaal iga aastaga kasvanud. “Kui veel mullu saatsime e-postiga 60 protsenti teadetest, siis tänavu on e-posti ja lühisõnumite osakaal juba 74 protsenti,” rääkis Liivamägi, kelle sõnul hoiab see lisaks keskkonnasäästule kokku ka maksumaksja raha.

Sellele vaatamata on paberteadete osakaal veel märkimisväärne – kirja teel saab maamaksuteate tänavu 84 000 inimest. “Teate saamiseks e-posti või lühisõnumiga ei ole aga vaja teha muud, kui panna vastav info oma e-maksuameti kontaktidesse,” selgitas Liivamägi.

Lühisõnumi saavad tänavu kõik need isikud, kes eelmisel aastal said maamaksu teate veel paberil ja märkisid füüsilise isiku tuludeklaratsiooni oma mobiiltelefoni numbri. E-postile saadetakse teade, kui e-maksuametis on märgitud e-posti aadress.

Maamaksuseaduse kohaselt maksavad maamaksu maa omanik või kui maakasutus ei ole maareformi seadusega ettenähud korras ümber vormistatud, maksab maamaksu maa kasutaja. Kui maale on seatud hoonestusõigus, maksab maa omaniku asemel maamaksu hoonestaja, kui maale on seatud kasutusvaldus, maksab maa omaniku asemel maamaksu maa kasutusvaldaja. Riigi- või munitsipaalomandis oleva kinnisasja maavaravaru kaevandamiseks andmise korral maksab maamaksu maa kasutamise õiguse saanud isik.

Kuni 64-eurone maamaks mistahes kohaliku omavalitsuse üksuses asuvalt maalt tuleb tasuda ühekorraga 31. märtsiks. Maamaksust, mis ületab 64 eurot, tasutakse 31. märtsiks vähemalt pool, kuid mitte vähem kui 64 eurot. Ülejäänud osa maamaksust tasutakse hiljemalt 1. oktoobriks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 457 korda, sh täna 1)