Laevakompanii: ühtki laeva ei ole müüdud! (12)

Foto: Raul Vinni

Foto: Raul Vinni

Saaremaa Laevakompanii tegevjuht Tõnis Rihvk (fotol) kinnitab lühiintervjuus Saarte Häälele, et vaatamata levivatele kuuldustele ei ole ühtki laevakompanii alust maha müüdud ja ettevõte täidab kõiki oma lepingulisi kohustusi.

Kuidas kommenteerite kuuldusi, et Muhumaa ei tule Klaipedast enam Saaremaale tagasi, vaid laevale otsitakse teenistust mujal? Räägitakse koguni Koguva liinile tagasitoomisest.

Ühtki laeva ei ole müüdud. Muhumaa on Klaipeda laevaremonditehases korralises remondis, seal, kus kunagi ehitati tema korpus.

Hea laev Koguva elab aga ammu oma uut elu, nii et Koguva siia liinidele kindlasti ei tule.

Kuidas valmistub Saaremaa Laevakompanii selleks ajaks, kui Väinamere laevaliikluse võtab üle Tallinna Sadama tütarettevõte?

Saaremaa Laevakompanii on valmis koostööd tegema ja pakkuma opereerimisteenust. Samal ajal otsitakse nii laevadele kui ka personalile uusi väljundeid. Täpsematest plaanidest saab rääkida siis, kui kokkulepped on juba olemas.

Kuivõrd on varem välja käidud arvamus, et Tallinna Sadam ei jõua Türgis ja Poolas oma uusi laevu 1. oktoobriks 2016 valmis, jätkuvalt aktuaalne?

Eestil tuleb valmis olla selleks, et riigi tellitud uued laevad ei saa määratud tähtajaks valmis. Selleks puhuks on mõistlik teha kokkulepped juba praegu. Tingimused peavad olema kõigile osapooltele sobivad.

Kas SLK on valmis jätkama vajadusel opereerimist oma laevadega ka pärast tuleva aasta 1. oktoobrit?

Laevakompanii kinnitab, et on täitnud ja täidab riigiga sõlmitud lepingu tingimusi kuni lepingu lõpuni. Edasine saab olla osapoolte vaheline läbirääkimiste küsimus. Oleme kindlad, et liiklus Väinamere liinidel ei katke ka pärast 1. oktoobrit 2016, see ei ole katkenud varem ega katke ka siis.

Kui palju on SLK aluste prahtimise vastu viimasel ajal huvi tuntud?

Laevade vastu on huvi tuntud kogu aeg, see ei ole kunagi sõltunud mingist kindlast kuupäevast ega sündmusest. See on tavapärane protsess laevandusmaailmas.

Küsis Andres Sepp.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 050 korda, sh täna 1)