Milvi Viss tunneb end kodusemalt pigem õpetaja kui treeneri rollis

JUUBILAR KODUS: Nooruslik Milvi Viss võttis esimesed külalised vastu jaanuari lõpus. Täna võõrustab ta oma kursusekaaslasi ja sõpru. Foto: Tambet Allik

JUUBILAR KODUS: Nooruslik Milvi Viss võttis esimesed külalised vastu jaanuari lõpus. Täna võõrustab ta oma kursusekaaslasi ja sõpru. Foto: Tambet Allik

“Tähelepanu, valmis, läks!” Seda käsklust on Milvi Viss tippsportlasena sprindidistantsi stardis kuulnud sadu kordi, et pärast viimast sõna või püstolipauku rajale söösta. Õpetaja ja treenerina on ta samamoodi võidu jooksma lähetanud oma õpilasi.

Jaanuarikuu viimasel päeval 75-aastaseks saanud orissaarlane Milvi Viss on mitmekümne aasta vältel autasustamispjedestaalil tundnud lugematu arv kordi õnnehetki, vahel võib-olla ka natuke kibestumist, kui on konkurendile napilt-napilt alla jäänud. Aga võidujoovastust ja rõõmu oma õpilaste tulemuste üle on ta Orissaare gümnaasiumi kauaaegse õpetaja ja kergejõustikutreenerina ehk rohkemgi tunda saanud kui oma sportlikest saavutustest.

Mullu koduvalla teenetemärgi ja Saare maakonna teeneteplaadiga tunnustatud Milvi Vissi töövilju on märgatud Eestist kaugemalgi. Tunamullu oktoobris anti Tallinna Lennusadamas toimunud Euroopa Kergejõustikuliidu auhinnagalal Milvi Vissile üle Euroopa Kergejõustikuliidu treeneritöö autasu. Sellega tunnustati tema tehtud tööd ala arendamisel. Samasuguse auhinna võttis vastu Milvi kursusekaaslane Tartu ülikooli päevilt, Viljandi treener Toomas Merila. Kõrge autasu saajate hulgas oli vaid kaks eesti treenerit.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 311 korda, sh täna 1)