Vilsandi sai uhke päästeauto (2)

Eile Silberauto poolt päästjatele üle antud päästeauto suurendab tuntavalt turvalisust Vilsandi saarel. Tuleb rõhutada, et tegemist oli kodanikualgatusega, millega kohalik kogukond panustas tegevusse, mida peaks rahastama riik.

Ei saa eeldada, et väikesaarel puhkust veetev suvilaomanik oleks samal ajal valves vabatahtliku pritsumehena. Kingituseks saadud moodne päästeauto annab aga saarel alaliselt elavatele, vastava väljaõppe saanud inimestele tuleõnnetuse korral võimaluse kustutustöödega kohe alustada.

Seni tuli Vilsandil oodata Kihelkonnalt saabuvaid riiklikke või Karala vabatahtlikke päästjaid. Ja kõrge veeseisu korral polnud sugugi kindel, kas masinad Käkisilmast üldse läbi saavadki. Vilsandil asuv päästetehnika annab aga kaitseriietuses päästemeeskonnale võimaluse kohale kihutada näiteks kaatriga.

Tõenäoliselt ei ole igal külal oma Väino Kaldojat, kes saaks ja sooviks kogukonnale päästeauto annetada. Kuid ehk võiksid suvesaarlased korraldada korjandusi ja tuluõhtuid kodukandi päästevõimekuse suurendamiseks. Teatavasti võib “punane kukk” räästasse karata ka naaberkrundile tehtud lõkkest. Mida kiiremini kustutustöödega alustatakse, seda väiksemad on tule tekitatud kahjud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 204 korda, sh täna 1)