Sügisest on lootust linnas regulaarsemalt filme näha (2)

Sügisest on lootust linnas regulaarsemalt filme nähaKuressaare linnavolikogu kultuurikomisjoni koosolekul arutati TeatriKino tegevust ja filminäitamise tulevikku Kuressaares.

Konkreetne plaan on abilinnapea Madis Kallase sõnul, et suvel viiakse lõpuni uue kinotehnika paigaldus ja sügisest tahetakse kuressaarlastele pakkuda rohkem filmivaatamise võimalusi. Praegu on piisavalt aega, et kaardistada vajalik lisarahastus ja uurida filmilevitajate käest koostöövormide kohta.

Abilinnapea ütles, et linnateatri põhitegevus on seotud teatrietenduste pakkumisega ja selle tööga on nad suurepäraselt hakkama saanud. “Teater ei ole mõeldud filmide näitamiseks ja kui me seda soovime, peame loomulikult leidma selleks ka lisavahendeid,” oli abilinnapea veendunud.

Esimesed sammud ses osas on astutud, uus kinotehnika koos helitehnikaga on plaanis tööle rakendada juba sel aastal. Selleks on raha tänu koostööle kultuuriministeeriumiga olemas.

Koostöös teatri juhtkonnaga on jõutud seisukohale, et filme on võimalik rohkem näidata, aga siis tuleb selleks veel üks inimene tööle võtta.

“Mina oleksin väga pettunud sügisel, kui Kuressaares ei saaks selle aasta lõpus regulaarselt kinos käia,” märkis Kallas, kelle sõnul ei ole määrav seansside arv nädalas, vaid oluline on regulaarsus ja kinokülastamise harjumuse taaselustamine.

Kuressaare kultuurinõunik Heli Jalakas toonitas, et lõplikud otsused ja lahendused sünnivad linnavalitsuse ja teatri ühistes arupidamistes. Temagi tõdes, et filme saab rohkem näidata siis, kui teatris on etendustest vaba aeg ja ruum ning leidub vabu töötajaid.

Filme hakati kultuurikomisjoni protokolli andmeil teatrimajas näitama 2007. aastal, kokku oli 28 seanssi 1982 vaatajaga. Aasta hiljem osteti projektor jmt. Vahepeal jäi filmide näitamine veidi soiku, seda kuni 2011. aastani, mil kultuurinõunik Heli Jalakas taotles kultuuriministeeriumilt raha tehnika jaoks.

2014. aastal toimus TeatriKinos 62 seanssi ja külastajaid oli 4543. Eesti filme näidati seejuures 19 ja nende piletitulu oli 8647 eurot. Võõrkeelsed filme oli TeatriKinos mullu 21, piletituluna saadi 2842 eurot. Kokku tõi TeatriKino mullu sisse 11 489 eurot, millest 50 protsenti teatrile jäi.

Linnateatri direktor Piret Rauk kinnitas kultuurikomisjonis, et teater on hea meelega nõus filminäitamist jätkama.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 516 korda, sh täna 1)