Haiglajuht Viktor Sarapuu kavatseb ametist loobuda (15)

VIKTOR SARAPUU:  Kui konkursiga leitakse inimene, kes sellele kohale tuleb, siis annan valduse üle ja astun tagasi. Foto: Sander Ilvest

VIKTOR SARAPUU: Kui konkursiga leitakse inimene, kes sellele kohale tuleb, siis annan valduse üle ja astun tagasi. Foto: Sander Ilvest

SA Kuressaare Haigla juhatuse esimees Viktor Sarapuu otsustas detsembri lõpus ametist taanduda.

“Selline jutt meil nõukogus tõesti oli,” kommenteeris Sarapuu otsust Saarte Häälele. “Eks siis paistab, kui aeg käes.”

Sarapuu sõnul ütles ta juba siis, kui esimese ametiaja lõppedes taas juhatuse esimeheks valiti, selge sõnaga, et tema jaoks on paras aeg selles ametis olla veel kaks ja pool aastat.

“See kaks ja pool aastat saab talvel täis,” märkis Sarapuu. “Kui konkursiga leitakse inimene, kes sellele kohale tuleb – ja kindlasti leitakse –, siis annan valduse üle ja astun tagasi.”

Lahkumissoovi põhjustest Sarapuu pikemalt rääkida veel ei soovinud. “Siis saan natuke puhata,” sõnas ta vaid.

SA Kuressaare Haigla nõukogu arutas oma esmaspäevasel koosolekul juhatuse koosseisu. “Kuna juhatuse esimees on öelnud, et soovib esimehe ametist taanduda 31. detsembril, ning praegu saab juhatus kaheliikmelisena edukalt hakkama,“ rääkis haigla sihtasutuse nõukogu esimees Madis Kallas.

Ta lisas, et võttes aluseks, et selle aasta jooksul tuleb esitada esmatasandi tervisekeskuse projekt, otsustas nõukogu, et tänavu kolmandas kvartalis kuulutatakse välja konkurss juhatuse esimehe ametikohale.

Tema andmeil oleks juhatuse esimehe tööleasumise tähtaeg järgmise aasta 1. jaanuar. “Seni jätkab juhatus kaheliikmelisena,” kinnitas Kallas.


Pool perearstidest soovib haiglasse perearstikeskust

Kuressaare linnavolikogu sotsiaal- ja tervishoiukomisjoni 19. jaanuari koosoleku üks teema oli esmatasandi tervisekeskuste ehk perearstikeskuste paiknemine Saare maakonnas.

“Pool perearstidest oli poolt, et üks perearstikeskus võiks tulla Kuressaare haiglasse,” on kirjas koosoleku protokollis. “Väiksemad perearsti teeninduspunktid peaksid jääma valdadesse, näiteks Kärlale, Leisi.”

Kuressaare abilinnapea, SA Kuressaare Haigla nõukogu esimehe Madis Kallase sõnul tuleb selle aasta jooksul esitada esmatasandi tervisekeskuse projekt ning tervisekeskusest on juttu olnud mitme perearstiga. “Haigla juhatuse esimees on veel eraldi rääkinud ka haigla pinnal töötavate perearstidega,” ütles Kallas.

“Esmaste vestluste põhjal võin täna kinnitada, et umbes pooled Kuressaare perearstid on avaldanud põhimõttelist valmisolekut seada oma tööruumid sisse haigla juurde planeeritavas tervisekeskuses.”

Kallas möönis, et mitme perearsti osas puudub aga vähemalt temal kui haigla nõukogu esimehel info, mida nemad eelistaksid.

Haigla juhatuse esimehe Viktor Sarapuu sõnul on haigla D-korpuses kavas avada korralik maakondlik tervisekeskus – perearstikeskus.

“See on ju mõistlik, kui ühes majas saab kõike teha – käia perearstil, anda analüüse, käia vajadusel röntgenis ja eriarstil,” rääkis Sarapuu Kadi raadio saates “Kohvilaud” 24. jaanuaril. “Ka hooldekodu elanikke teenindab perearst. See tee, mille me oleme valinud, peaks olema õige tee.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 367 korda, sh täna 1)