Piirivalve radarimast jääb esialgu kesklinna (24)

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) teatas muinsuskaitseametile, et mõistab Kuressaare linnavalitsuse ja muinsuskaitsjate soovi piirivalve sidemast Kuressaare kesklinnast ära kolida, kuid praegu ei ole selleks raha.

“Sidemasti üleviimiseks Transvaali 58 aadressile PPA-l eelarvelised vahendid puuduvad ning kahjuks ei ole seda ette näha ka lähiaastatel, seega ei ole võimalik sidemasti Tallinna tn 19 kinnistult ära viia,” teatas PPA logistikabüroo juhataja Veiko Kopamees.

Masti kasutatakse praegu nii sisejulgeoleku tagamiseks kui ka riigikaitselisel otstarbel.

Linnapea Hannes Hanso teatas jaanuari alguses PPA-le saadetud kirjas, et Kuressaare linnavalitsuse hinnangul häirib radarimast muinsuskaitseala oluliste vertikaalsete dominantide vaadeldavust ja see ei sobi Kuressaare südalinna. Ta soovitas viia mast tööstuspiirkonna reformimata riigimaale Voolu tn 12.

Veiko Kopamees nentis, et seoses PPA uue ühendhoone valmimisega Transvaali tee 58 oli algselt plaanis mast koos Kuressaare merevalvekeskusega sinna kolida, paraku tuli masti ärakolimisest rahanappuse tõttu loobuda.

“Sidemasti kolimine Kuressaare tööstuspiirkonda Voolu tn 12 ei ole võimalik nii tehnilistel kui ka turvalisuse kaalutlustel. PPA on endiselt seisukohal, et sidemasti optimaalne asukoht oleks Transvaali tee 58 kinnistul ühishoone juures,” märkis Kopamees. Ta lisas, et arvestades linnavalitsuse soovi ja PPA teenistuslikku vajadust võetakse sidemasti kolimine plaani, kuid millal selleks raha leitakse, on tema sõnul praegu raske prognoosida.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 540 korda, sh täna 1)