Repliik: Naeratage üksteisele!

Inimesed! Praegusel ajal on tähtis positiivselt mõelda. Naeratage üksteisele!

Naeratage nii, et teie suu, silmad ja süda oleksid naerust tulvil. Paha on vaadata tänavatel, kauplustes, parkides tammuvaid tõsiste, kurbade, tigedate nägudega inimesi.

Naeratage – mis siis, et teid vallandati ja nüüd pole teil tööd ega raha. Raha pole siin ilmas ju kõige tähtsam. Mis siis, et teie noorem laps pidi lasteaiast ära tulema, sest te ei suuda maksta lasteaiamaksu, ja et vanem käib kooliteed jala, sest pole raha bussipileti jaoks, rääkimata kooli soojast toidust.

Naeratage! Mis siis, et teil on mitme kuu korteriüür maksmata ja teid ootab väljatõstmine. Mis siis, et teil elekter välja võeti – saabki varem magama ja hommikul linnulauluga üles. Mis siis, et teil ka telefon välja lülitati – ongi hea, keegi ei tülita. Mis siis, et kallis sugulane infarkti suri, sest polnud võimalik kiirabisse helistada. Ja et matuseid ei saa korraldada – see on ju kõige väiksem asi. Naeratage!

Naeratage nii, et teie naeratus jõuaks ka Eestimaa teise otsa, kus elavad teie vanemad, kes teid näha igatsevad. Te lihtsalt ei saa neid külastada, sest pole bussipileti raha jne, jne.

Naeratage – aga katsuge mitte lollakalt – ja mõtelge positiivselt! Mis siis, et hambad on katki või pole teisi enam üldse suus, kuna ei jõua hambaravi eest maksta.

Naeratage!

Margus Oopkaup
endine näitleja

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 170 korda, sh täna 1)