Saarlasest võlanõudja sõdib kaitseministeeriumiga (4)

Eilses Eesti Ekspressis kirjutati, et kaitseministeerium ei kavatse vastu tulla saarlasest võlaküti Lembitu Kiti (fotol) soovile, et riik peaks kinni maksma pankrotistunud konteineriäri võla.

Kitt esindab firmat Baltifo, kes pole firmalt 3S Estonia kätte saanud ligi 32 000 eurot tehtud elektritööde eest. Too ettevõte valmistas eriotstarbelisi konteinerid, mida kasutati muu hulgas ka laipade veoks.

“Kaitseministeerium peab selle äri eest vastutama, sest kogu kaup käis läbi ministeeriumi,” väitis Kitt Ekspressile. “Konteinerid läksid Iraaki, Jordaaniasse, Afganistani.”

Kui 3S Estonia raskustesse sattus, lubas võla maksta firma EDI Mobile Systems, mida juhtis kaitseministeeriumi süsteemis töötanud Martin Link. EDI Mobile Systems sai EAS-ilt üle 19 000 euro toetust konteineriäri jätkamiseks. Praeguseks on ka see ettevõte oma tegevuse lõpetanud.

Kaitseministeerium kinnitas Ekspressile, et “tegemist on kahe juriidilise isiku vaheliste tehingute ja vaidlustega, mis ei puutu kaitseministeeriumisse. Meil puuduvad nende firmadega lepingulised suhted, meil ei ole nende suhtes rahalisi nõudeid, kohustusi ega tasumata arveid.”

“Kui ministri nõunikuga rääkisin, ütles ta, et see neid ei huvita!” kurjustas Kitt. “Elektrifirma töölised olid ju nagu orjad, töötasid ilma rahata, ja neid see ei huvita! Inimesed lastakse rahadega üle, mul on kopp ees!”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 329 korda, sh täna 1)