Ikka nie valla reemiad

Talv piaks siis nüidseks teises pooles olema ja taris oo uurida, kas ikka pooled talvevarud oo viel salves ja kuuri all või oo äkist jõulutega laristamiseks läin. Siis oo küll asi ukkas, sest ega kellegi teese piale ep soa änam üht lootma jäeda, kut iseoma piale.

Neh, paergu oo just kõikse õigem aeg et varduid kududa. Ilmad oo nõuksed, et naisterahva inimesel õues suurt rallimist põle. Ja nee Muhu naised oo ju tiada – nee köivad rinki, vardakott näppus, ja kus aga vähägid mahti oo, siis toetatse oma tagumik kuskile naale ja kukutse varduid klõbistama.

Aga nüid oo mool üks jutt kõikidele, kellel äkist põlegid õiged vardakotti või kis tahtvad omale mõne uie ja moekama tiha.

Neh, ja nee ju kuluvad selle järgi vädamisega ää koa pissitassa ja siis oleks kangest uut taris. Neljabe, 29-nda jaanuari õhta kellu viiest kutsutse kõiki Hellamaa külakeskusse, kis tahtvad omele vardakotta õmmelda. Kis tahab midagid selle kohta täpsemast tiada, siis soab Tiina kääst üle uurida.

Ja kohe järgmise õhta, riede, 30-ndal, soab Hellamaal kinu voadata. Kellu seitsmest näidatse siis sial seda vilmi “Nullpunkt”. Neh, sest oo ülemoa lehtedes ja televiisuris ja igaspool palju juttu oln. Kinu pilet maksab kolm eurut.

Ja riede õhta lähäb meite kaitse- ja piastering kellu poole kuiest uudistama Orisare komandut. Veerand kuiest sõidab buss välja. Uurige aga noordekeskusest järgi, mis reis nõuke oo siis koa.

Neljandal küinlakuu pääval peetse Liiva spordihallis Tipa-Tapa jalgpalliturniiri. Sõnna oodetse masu seitsmest maakonnast mängijuid kokku. Nõuke vägev võistlus tuleb. Kõik oo puhas koolilapsed. Tulisema kena, et ikka lapsed ennasimi liiguta viisivad. Muist oo küll nõuksed, kis palli tükkis arvuti sihes taguvad.

Neh, ja kõige tähtsam jutt oo mool täna ikka nie valla reemiad. Et mõtelge nüid kümnendaks veebruariks välja, et kis võiksid omale soaja mineva voastased hariduse-, kultuuri- ja spordireemiad Muhu valdas.

Ja et mõuke olli mineva voasta kõige vägevam tegu Muhu soare pial üldse. Nee kandidaadid tuleks siis papri piale kirjuta ja vallamajase viia või siis lekriga soata läbi interneti aadressi piale vald@muhu.ee.

Sii oo nõuke koht, kus esteks tasub kõik kandidaadid papri piale panna ja siis akata teeste kallal lammutama. Tegusid oo sii tehtud ju küll ja viel. Ja inimesi, kis oo reemiad viart, piaks koa jäguma. Taris oo natusse mõtelda.

Vat sõuksed lood ja laulud. Olge siis munuksed!

Irena Tarvis

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 253 korda, sh täna 1)