Riigikogu pani valitsusele ette luua elatisabi fond (2)

Riigikogu otsustas eile teha valitsusele ettepaneku luua elatisabi fond ehk töötada välja ja rakendada järgmiseks aastaks elatismaksete garanteerimise süsteem, mis tagaks lapsele määratud elatismaksete õigeaegse laekumise.

61 poolt ja 9 vastuhäälega otsustas riigikogu toetada Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) fraktsiooni ettepanekut teha valitsusele ettepanek luua riiklik institutsioon, mis maksab last kasvatavale vanemale õigeaegselt välja väljamõistetud elatise miinimumi ning nõuab selle sisse elatise maksmise kohustust omavalt vanemalt.

Läbi aastate on sellise fondi loomisele vastu olnud riigikogu Reformierakonna fraktsioon. Teisipäevasel hääletusel jättis fraktsioon aga oma liikmetele vabaduse hääletada südametunnistuse järgi.

Saarlastest saadikutest oli fondi loomise vastu Jaanus Tamkivi, poolt olid Kalle Laanet ja Jaan Õunapuu. Hääletamiselt puudusid Tõnis Palts, Imre Sooäär ja Indrek Saar.

Sotsiaalkomisjoni IRL-i liikmest aseesimehe Margus Tsahkna hinnangul ei ole tegu lisatoetuste süsteemi loomisega, vaid eesmärk on, et lapsed saaksid neile seaduse järgi välja mõistetud raha kätte.

Fondi loomise poolt hääletanud Reformierakonna fraktsiooni liige Laine Randjärv teatas, et toetab “ettepanekut valitsusele, et kaalutaks võimalusi elatismaksete tõhusamaks sissenõudmiseks ning elatisabi fondi pluss- ja miinuspooli”.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 224 korda, sh täna 1)