Paljud leedulased pole Saaremaast kuulnudki (2)

 Tervis Spaa Grupp müügijuht Ants Vessmann Pärnust, Margus Mölder Arensburgi Reisid OÜ-st ja Marvi Ehte Saaremaa Reisibüroo OÜ-st. Foto: Kati Aus

Tervis Spaa Grupp müügijuht Ants Vessmann Pärnust, Margus Mölder Arensburgi Reisid OÜ-st ja Marvi Ehte Saaremaa Reisibüroo OÜ-st. Foto: Kati Aus

Möödunud nädalavahetusel toimus Vilniuses järjekordne rahvusvaheline turismimess ADVENTUR 2015. Kuressaare turismiinfo spetsialist Kati Aus ütles, et paljud Saaremaa messiboksi külastajad olid varem Saaremaal käinud – kes on olnud siin kunagi aega teenimas, kes käinud ammustel aegadel koos turismigrupiga. “Oli ka neid, kes aastat 2015 just Kuressaares vastu võtsid,” mainis ta.

Sel aastal jäi turismispetsialistidele messilt meelde aga päris palju külastajaid, kes polnud Saaremaast kuulnudki. Neile sai siis kaasas olnud Eesti kaardil näidata Saaremaa asukohta ja tutvustada saarele jõudmise võimalusi. “Seekord kuulsime päris mitme leedulase käest, et asume nende jaoks liiga kaugel. Jõutakse Riiga ja siis asutakse jälle koduteele,” rääkis Aus.

Tema sõnutsi leidus ka neid, kel oli kindel plaan, et sel aastal tulevad nad Saaremaale. Nemad said siis saarlastelt juba täpsemad vastused oma planeeritud reisiga seotud küsimustele.

“Traditsiooniliseks on juba muutunud küsimus Läti ja Saaremaa vahelise laevaühenduse kohta. Lisaks tunti huvi parvlaevagraafikute ja hindade vastu,” lisas Kati Aus. Vilniusesse kaasa võetud Saaremaa & Muhu 2015 kataloog kadus lettidelt tema sõnul päris kiiresti.

Seekord olid Saaremaad leedulastele “viimas” Arensburgi Reisid OÜ, Angla Tuulikumägi, Saaremaa reisibüroo ja Kuressaare turismiinfokeskus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 382 korda, sh täna 1)