Kuressaare elamuehituses ei ole just head ajad (3)

Kuressaare linnavalitsus väljastas eelmisel aastal 112 ehitusluba ja 65 kasutusluba, mis on pisut rohkem kui aastal 2013, mil väljastati 105 ehitusluba ja 58 kasutusluba.

“Arvatavasti näeb iga linnakodanik, et ehituses pole Kuressaares praegu just kõige vilkamad ajad,” tõdes Kuressaare linnavalitsuse arendusosakonna juhataja Simmo Kikkas. Eriti puudutab seisak elamuehitust ja ärihooneid.

“Nii kinnisvaratehingute rahalise mahu kui ka tehingute arvu mõistes oli 2014. aasta Kuressaares maa-ameti statistika järgi alla 2004. aasta taset, buumiaastatest aga 2–3 korda maas,” nentis Kikkas. Viimased viis aastat on kinnisvaraturg linnas olnud ühtlases madalseisus.

Uute eramute püstitamiseks väljastati kuus ehitusluba ja rekonstrueerimiseks 10. Kuressaare ehitusjärelevalve inseneri Aivo Kesküla andmetel valmis mullu 11 uut eramaja ja kasutusloa sai 18 eramut.

Kikkase hinnangul on Kuressaare jaoks selline arv üsna väike. Enamik erasektorile väljastatud ehituslube on fassaadide renoveerimiseks, abihoonete ehitamiseks, küttesüsteemide vahetuseks jt suuremateks remonditöödeks.

Korterelamutele väljastati möödunud aastal 23 ehitusluba, neist kaks korterelamute püstitamiseks (Pargi 1A ja Aia 51), ülejäänud load väljastati rekonstrueerimiseks.

Aivo Kesküla sõnul on Pargi 1A maja peaaegu valmis, mis tähendab, et tänavu valmib kindlasti 12 uut korterit. Ka Aia 51 arendaja lubas mullu, et 2015. aastal valmivas majas on 12 uut korterit. Mullu ei valminud linnas ühtegi uut kortermaja.

Viimati sai linn uusehitistega kortereid juurde 2013. aastal, kui kasutusloa sai Merikotka 9, milles on 14 korterit, müüdud neist 7.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 575 korda, sh täna 1)