E-valijakaardi on tellinud ligi 96 000 inimest

Homme on viimane päev tellida 1. märtsil toimuvateks riigikogu valimisteks valijakaart oma e-posti aadressile, teisipäeva ennelõunase seisuga on elektroonilise valijakaardi tellinud kokku 95 836 inimest.

Siseministeeriumi pressinõuniku Merje Klopetsi sõnul tellis näiteks esmaspäeva jooksul omale e-valijakaardi 1814 inimest. “Kui ka täna, homme ja ülehomme peaks umbes sama palju valijaid e-valijakaardi tellima nagu eile, saaksid tänavusteks riigikogu valimisteks e-valijakaardi ca 100 000 inimest,” ütles Klopets eile BNS-ile.

“Mõistagi soovime, et see number oleks võimalikult suur – valijad, kes oma igapäevaseid toiminguid niigi internetis teevad, võiksid ka elektroonilise valijakaardi tellida,” sõnas Klopets. Võrreldes paberil valijakaardiga, toob e-valijakaardi tellimine kokkuhoiu paberi-, trükkimis- ja postikulu arvelt.

Valimise viisi otsustab igaüks ise – elektroonilise valijakaardi tellimine ei tähenda, et peaks e-hääletama.

Igal ID-kaardi kasutajal on olemas ka personaalne Eesti Vabariigi poolt antud @eesti.ee lõpuga meiliaadress, mis on mõeldud riigi ja kodaniku vaheliseks ametlikuks suhtluskanaliks. Elektroonilise ehk e-valijakaardi tellimiseks peab valija @eesti.ee meiliaadress olema suunatud inimese igapäevaselt kasutatavale meiliaadressile. Suunamise saab teha e-valijakaardi tellimise käigus.

E-valijakaardi tellimine võtab aega vaid mõne hetke ja selleks on vaja www.eesti.ee/portaal/valimised.eabi leheküljele ID-kaardi, mobiil-ID abil või internetipanga kaudu siseneda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 217 korda, sh täna 1)