Abilinnapea Kurisoo tahab ühinemisnõunikuks (31)

Abilinnapea Kurisoo tahab ühinemisnõunikuksLisaks riigikogusse pürgivale Kuressaare linnapeale Hannes Hansole võib Kuressaare jääda ka abilinnapeata, kuna abilinnapea Taavi Kurisoo (fotol) on otsustanud kandideerida maakonna omavalitsuste hiljuti välja kuulutatud ühinemiskõneluste nõunikuks.

Aasta lõpuni kehtiva lepinguga ametikoha loomiseks on Saare maavalitsusele raha eraldanud siseministeerium.

“Olen oma kandideerimisavalduse juba esitanud ning linnavalitsuse liikmeid ja erakonna juhatust sellest informeerinud,” ütles abilinnapea Kurisoo. IRL-i kuuluv Kurisoo kinnitas, et kui ta peaks nõunikuks saama, siis jätab ta abilinnapea ameti maha.

IRL-i Kuressaare osakonna juht Virge Pihel ütles, et Taavi Kurisoo oli neid reedel tõepoolest teavitanud. Pihel ei öelnud veel, mis juhtub siis, kui Kurisoo valituks ei osutu. Oma kandideerimisega on ta ju märku andnud, et teeks meelsamini mõnda teist tööd. “Me ei hakka enne konkursi tulemuste selgumist ennatlikult midagi otsustama, ootame kõigepealt ära, kuidas tal konkursil läheb, ja siis vaatame edasi,” ütles Pihel.

Kuressaare linnapead asendav abilinnapea Madis Kallas ütles, et kui Kurisoo linnavalitsusest lahkub, siis tuleb IRL-il sinna uus inimene leida. Tasub meenutada, et teise abilinnapea ametikohale otsiti inimest üsna kaua, kuni lõpuks andis oma nõusoleku Taavi Kurisoo.

Ühinemisnõuniku konkurss kestab 5. veebruarini.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 328 korda, sh täna 1)