Väljasõit rikkus Ott Tänaku võistluse (4)

HOOG ÜLEVAL: Kui väljasõit kõrvale jätta, siis näitasid Ott Tänak ja Raigo Mölder korralikku ja konkurentsivõimelist kiirust. Foto: Timo Anis

HOOG ÜLEVAL: Kui väljasõit kõrvale jätta, siis näitasid Ott Tänak ja Raigo Mõlder korralikku ja konkurentsivõimelist kiirust. Foto: Timo Anis

Neljapäevast pühapäevani sõidetud MM-sarja esimesel etapil Monte Carlos lõpetasid Ford Fiesta WRC-l kihutanud Ott Tänak ja Raigo Mõlder ralli 18. kohaga.

Ott Tänak ütles, et tal on väga kahju, et selle ralli jooksul tuli sisse üks tõsine eksimus. “Aga üldises plaanis arvan, et minu M-Spordi hooajale on sellega positiivne algus tehtud,” lausus Tänak vahetult pärast sõidu lõppu WRC portaalile.

Monte Carlo ralli kümnendal kiiruskatsel sõitsid Ott Tänak ja Raigo Mõlder 39. kilomeetril teelt välja kraavi, kaotasid palju aega ja langesid tippkonkurentsist välja.

Õnneks aitasid pealtvaatajad saarlaste auto tagasi teele ja nad said sõitu jätkata. Aega kulus siiski ligi 15 minutit ja see langetas meie mehed üldarvestuses kõvasti tahapoole, kaotust liider Sebastien Ogierile tuli üle 19 minuti.

Ott Tänak ütles, et kurv oli pikk ja selle lõpus palju kruusa. “Kaotasin juhitavuse ja sõitsime kraavi. Aitäh pealtvaatajatele, kes meid kraavist välja lükkasid,” lausus ta.

Kuigi auto oli katki, saadi rallit siiski jätkata ja päev lõpetati 20. kohal.

Neljapäeva õhtul alanud autoralli maailmameistrivõistluste Monte Carlo ralli avapäeva lõpetasid Ott Tänak ja Raigo Mõlder neljandal kohal. “Tänane päev oli palju-palju parem, kui ma ootasin,” rääkis Ott Tänak, lisades, et püüab rallit nautida ja võimalikult palju kogemusi saada. “Probleeme oli paljudel. On suurepärane tunne meeskonnas tagasi olla ja püüame anda endast parima ning püsida nii rahulikuna kui võimalik.”

Ka teise päeva lõpus olid saarlased jätkuvalt neljandal kohal.

“Hea, et lõppu jõudsime,” tõdes Ott Tänak, lisades, et naelteta sõites on väga libe. “Pealtvaatajatele on see kindlasti parem variant kui meile autos. Oli keeruline hommik, kuid ma nautisin seda.”

Ralli võitjana finišeeris Sebastien Ogier. Volkswagenile tagasid kolmikvõidu teise ja kolmandana finišeerinud Jari-Matti Latvala ja Andreas Mikkelsen.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 301 korda, sh täna 1)