Saarlased Betti Alveri konkursil taas võidukad

Jõgeval reedel ja laupäeval toimunud üleriigilisel Betti Alverile pühendatud festivalil Tuulelapsed pälvisid laureaaditiitli Orissaare gümnaasiumi MO-teatrike (juhendaja Mare Noot) ja Saaremaa ühisgümnaasiumi Kreputlased (juh Rita Ilves).

Kreputlased said lisaks eripreemia muusika ja sõna andeka ühendamise eest. Muusikat tegid Henri Paomees, Carlos Liiv ja Mart Truu.

“Nad on alati omal teataval tasemel, nii Rita kui ka Mare,” ütles žüriisse kuulunud harrastusteatrite liidu esindaja Maret Oomer, kelle sõnul on tegemist kauaaegsete tegijatega ning tore on see, et nii Noot kui ka Ilves leiavad lastega teatrit tehes alati uusi tahke.

Erakordne muusikaline lahendus

SÜG-i etenduses jäi Oomeri sõnul sel aastal eriti silma ja kõrva erakordne ja huvitav muusikaline lahendus. “Ääretult tublid olid, nende poiste muusikaline roll oli põnev ja vaimukas,” tähendas Oomer.

Mo-teatrikest iseloomustades nentis Maret Oomer, et Mare Noot oskab alati leida huvitavaid nüansse ja alati üllatada.

“Seekord üllatas mind tõsiselt see, et ta oli suutnud lapsed nähtavaks teha mitte sõna kaudu, vaid tekst oli üles ehitatud noorte näitlejate väljendusele,” rääkis Oomer, lisades, et ta luges iga nende mõtte tegutsemisest välja ja see meeldis talle väga.

“Teater tahab nähtavaks tegemist, ta ei ole nagu raadio,” sõnas Oomer, kiites saarlasi taevani ja soovides neile edaspidiseks jõudu ja jaksu.

Ei olnud lihtne teema

Orissaare gümnaasiumi huvijuht ja Mo-teatrikese juhendaja Mare Noot rääkis, et sel aastal tegid nad teisiti kui tavaliselt. Eelnevatel aastatel otsisid nad koos lastega neile meeldivad luuletused ja tegid siis loo. Seekord küsis Noot lastelt, kas neil on teema, millest nad tahaksid lugu teha, ja paljudelt tuli vastus, et teeme kiusamisest.

“Seda ei olnud väga lihtne teha,” märkis Mare Noot, lisades, et nad nägid ikka tõsiselt palju vaeva. “Kuid ilmselt said vaatajad aru, mida me mõtlesime.”

Ka pealkiri “Inetu” oli inspireeritud inetust pardipojast, kes on teistest erinev, kuid samas täis headust ja tahab seda jagada.

Žüriisse kuulusid lisaks Maret Oomerile näitlejad Garmen Tabor, Elina Reinold, luuletaja Leelo Tungal, TLÜ õppejõud Rain Mikser, tele- ja raadiomees Märt Treier. Välja kuulutati kokku kuus laureaaditiitlit ja jagati hulgaliselt eripreemiaid. Konkursil osales üle 20 trupi.

Tänavu tuli etendus kokku panna Hando Runneli luule põhjal. SÜG-i Kreputlaste kava kandis pealkirja “Mis on see luuletaja luule?”.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 221 korda, sh täna 1)