Saaremaa piimatööstust asub juhtima Ülo Kivine (9)

1. märtsist asub AS-i Saaremaa Piimatööstus juhatuse esimehena tööle Ülo Kivine, kes varem on pikki aastaid töötanud Tere AS-is erinevatel ametikohtadel, viimati juhataja asetäitjana.

Saaremaa piimatööstuse senine juhatuse esimees Andi Saagpakk läheb märtsikuust pensionile.

Saaremaa piimatööstuse nõukogu esimehe Tõnu Posti sõnul lepiti Andi Saagpakuga juba eelmisel aastal kokku, et kui tema leping veebruarikuuga läbi saab, palgatakse tööstusele uus juht.

“Kindlasti ei ole see ühe päeva otsus, tuleb rääkida, arutada, ja seda oleme me ka teinud. Oleme pidanud läbirääkimisi ka teiste isikutega,” sõnas Post, kelle arvates on Kivise nõusse saamine kahtlemata kordaminek. “Ta on oma ala professionaal ja see on eriti tähtis praegu, kus olukord piimandusäris on läinud väga keeruliseks.”

Ülo Kivine ütles, et kaalus Saaremaale tööle tulekut pikalt ja otsust ei tehtud kiirustades. “Pidasin mõnda aega plaani ja kuivõrd väljakutse on suur ning saaremaine piimatootmine ja -töötlemine eripärane, natukene oma looga ja huvitav, siis see asi mind paelus, ja nii me lõpuks kokku leppisime.”

Saaremaa piimatööstus on põhiliselt juustu- ja võitootmisele orienteeritud ettevõtte, mis annab tööd ca 100 inimesele. Ligikaudu pool ettevõtte toodangust läheb eksporti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 826 korda, sh täna 1)