Kodutütred tähistasid 83. aastapäeva

TÄNU TEHTU EEST: Kodutütarde peavanemalt Angelika Nariselt saab tunnusristi Tornimäe kooli huvijuht Kaide Aaso. Foto: Irina Mägi

TÄNU TEHTU EEST: Kodutütarde peavanemalt Angelika Nariselt saab tunnusristi Tornimäe kooli huvijuht Kaide Aaso. Foto: Irina Mägi

Laupäeval peeti Kuressaare linnateatris pidulikult Kaitseliidu noorteorganisatsiooni, kodutütarde 83. aastapäeva. Noorte juhendajaid oli üle Eesti kokku tulnud ligi kakssada. Parimatele anti üle teeneterist ja tänukiri ning esmakordselt anti välja täiesti uus tänumedal –hõbetatud teeneterist, millega tänati kauaaegseid koostööpartnereid ja häid sõpru.

Saaremaa juhendajatest said kodutütarde peavanemalt Angelika Nariselt tunnustusristi Kaide Aaso Tornimäe rühmast, Liili Ader Mustjala rühmast ja Kaia Latkin Valjala rühmast.

Ürituse üks peakorraldajaid, kodutütarde instruktor Ingrid Paiste ütles, et Saare maakonnas on kodutütreid praegu 300, mis on läbi aegade suurim arv. Lisaks paarkümmend juhendajat. Kodutütarde arvu kasvamise põhjuseks pidas Paiste seda, et nad on püüdnud oma ettevõtmistega rohkem n-ö pildil olla.

“Teeme koostööd koolide, valdade ja noortekeskustega. Kui me alguses eeldasime, et kõik teavad meie organisatsiooni ja meie tegemisi, siis selgus, et mitte päris kõik seda ei tea, kuid nüüd oleme oma eesmärgi saavutanud. Meid on märgatud ja meid teatakse,” rõõmustas Ingrid Paiste.

Tema sõnul annab kodutütarde organisatsiooni kuulumine noorele lisaks isamaalisele kasvatusele mitmekülgse ettevalmistuse erinevatel aladel, pakkudes võimalusi tegeleda kõigega, mis on põnev. Kui tahad, võid metsa matkale minna, kes aga matkata ei taha, võib teha näiteks käsitööd jne. Paljud tüdrukud astuvad organisatsiooni oma algatusel, kuid on ka palju vanemaid, kes oma lapsi innustavad ja soovivad, et nende laps kuuluks kas kodutütarde või noorkotkaste organisatsiooni. Kestab ka järjepidevus. Kui ema on kuulunud näiteks naiskodukaitsesse ja isa Kaitseliitu, siis innustatakse ka lapsi isamaalist kasvatust pakkuvasse noorteorganisatsiooni astuma. Ka hakkavad paljud vanemad ise noori juhendama, kuna neil on endil selles vanuses lapsed.

Eestis on kodutütreid üle 3000 ja nende juhendajaid üle 300. Kodutütarde organisatsiooni saab kuuluda vanuses 7–18.

Pidulikul aktusel esitati suurepäraselt üles ehitatud kava, millele oli ilmekad vahetekstid õnnelikuks olemisest koostanud Kuressaare gümnaasiumi kodutütarde juhendaja Eve Tuisk. Ka kodutütarde peavanem Angelika Naris tõi oma kõnes välja, et just kodutütarde noortejuhid on need, kes suunavad noori oma õnne olemust tabama. Noorkotkaste peavanem Silver Tamm kinkis kodutütardele õnnevalemi raamatu.

Piduliku tseremoonia juhatas sisse Kuressaare Vanalinna kooli kodutütar Lisette Lemba, kelle eestvedamisel lauldi ühiselt Eesti hümni. Lustlikku meelelahutust pakkusid oma püramiididega Aste põhikooli poisid, tantse esitasid Kuressaare gümnaasiumi Sõlesepad ning laulsid Taniel Vares ja Meelis Laido. Oma õnnitlused andsid üle Angelika Naris, Saare maavanem Kaido Kaasik, naiskodukaitse Saaremaa ringkonna instruktor, Kuressaare gümnaasiumi kodutütarde rühmajuht Piret Paomees, naiskodukaitse esinaine Airi Tooming, noorte kotkaste peavanem Silver Tamm jpt. Piduüritusel osalesid koos Kaitseliidu Saaremaa maleva pealiku Kristjan Mooraga ka neli USA armee Eestis oleva kontingendi esindajat, kes külastasid Saaremaa malevat.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 376 korda, sh täna 1)