Saaremaa Rahvateatrist sai Saaremaa teater (3)

Neljapäeva õhtul Veski trahteris toimunud Saaremaa rahvateatri üldkoosolekul otsustati, et Saaremaa rahvateatri nimi on nüüdsest Saaremaa teater.

“Minu meelest tegi Rein Rooväli väga hea ettepaneku, et kui Vilde rahvateatrist on tänaseks saanud Vilde teater, Tammsaare rahvateatrist Tammsaare teater, siis mis saaks olla veel loogilisem kui Saaremaa teater,” ütles teatri juhatuse endine liige Lea Kuldsepp Kadi raadio “Keskpäeva” saatele antud intervjuus. Ta lisas, et võib-olla on nimevahetus hea just teatri nüüdisaegsemaks muutmiseks ja saamaks endale rohkem tähelepanu.

Uus nimi annab Kuldsepa sõnul ka uut energiat ja praegustele tegijatele rohkem oma teatri tunnet. “Nii et minu meelest on see igati õigustatud,” arvas ta.

Peale nime ei muutu teatris muud kui vaid mõned väikesed põhikirja muudatused, mis tulenevad sellest, et nende mittetulundusühing on üle 20 aasta vana ja põhikiri tuleb praegu kehtivate seadustega kooskõlla viia. Samuti otsustati koosolekul, milles osales ligi 30 inimest, et liikmemaksu edaspidi enam ei koguta, kuid on võimalus annetada vastavalt igaühe soovile ja tahtmisele. Mis puutub aga neisse MTÜ liikmeisse, kes ei ole enam aktiivselt teatri tegevusega seotud, jääb nende endi valida, kas nad teatavad määratud ajaks oma jätkamisest või väljaastumise soovist.

Valiti ka uus juhatus, kuhu kuuluvad juhatuse esimehena Elli Tänavots, tema asetäitja Tiia Marist, Leelo Laus, Merike Merilo ja Kalle Kadarik.

Kuressaare ametikoolis dekoraatoriks õppiv Elli Tänavots ütles, et ta on olnud teatri juures juba terve aasta ja õppinud selgeks kõik selle, mida Lea (Kuldsepp – toim) talle on õpetanud ja mida on andnud talle Väino Uibo. Kõige suuremaks rõõmuks teatri juhtimise juures pidas ta seda, et ta saab inimestega väga tihedalt suhelda. Elli on kõige viimase lavastuse “Millal küll Kalev koju jõuab?” kunstiline juht.

Kuldsepp märkis, et tema arust on see just hea, kui juhatuse esimees ei ole ise laval. “Siis jääb talle aega tegeleda organisatoorsete küsimustega.”

Teatri eelmist aastat pidas Lea Kuldsepp väga töiseks ja edukaks. Aastaga teenis teater ligi 7000 eurot ja projekte kirjutati kahe ja poole tuhande euro saamiseks.

Kuldsepp tänas ka Kuressaare linnavalitsust, kes on kaks aastat järjest toetanud nende tegemisi 500 euroga.

See aga, et aastaga toodi välja kaks uut lavastust “Jänes Lontkõrv” ja “Millal küll Kalev koju jõuab?” näitab, et teater on teovõimeline ega ei ole vaja karta selle hääbumist. “Usun, et Saaremaa teatrit jätkub 48 aastaks kindlasti, ja siis tähistame juba sajandat aastapäeva,” kinnitas Lea Kuldsepp.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 589 korda, sh täna 1)