Saare maakonna aasta ettevõte on Sandla Puit (FOTOD ja VIDEO)

OMA PINKI OOTAMAS: Kalmer ja Jaanus Põlluäär trehvasid eile SEL-i paigaldatud varasemate aasta ettevõtete pinkide juures. Sandla Puidu pink on peagi lisandumas. Foto: Raul Vinni

OMA PINKI OOTAMAS: Kalmer ja Jaanus Põlluäär trehvasid eile SEL-i paigaldatud varasemate aasta ettevõtete pinkide juures. Sandla Puidu pink on peagi lisandumas. Foto: Raul Vinni

Saaremaa ettevõtjate liidu eile õhtul Kuressaare linnateatris toimunud aastapäevapeol kuulutati välja järjekorras juba kuues maakonna aasta ettevõte.

Sandla Puit OÜ ühe omaniku ja ettevõtte tegevjuhi Kalmer Põlluääre sõnul oli see täielik üllatus, kui sai teatavaks, et aasta ettevõtte tiitel just neile antakse. “Mina ei tea küll, mis selle tiitli nüüd võis tuua,” naeris Põlluäär. Ta märkis, et tööd on nad kogu aeg teinud maksimaalse pühendumusega. “Kui meid on märgatud, on see väga positiivne,” tõdes Põlluäär.

Ettevõtte teine omanik Jaanus Põlluäär lisas, et tööd on tehtud pikalt ja järjepidevalt. “Oleme kogu aeg investeerinud ja arendanud. Tänu sellele on see tunnustus vast ka tulnud, kergelt ei tule ju midagi kätte,” märkis ta.

Jaanus Põlluäär sõnas, et millegagi on nad järelikult silma paistnud, aga millega täpselt – kes teab. “Me oleme küll linnast väljas maal, aga keegi peab ju ka maal ettevõtlust arendama,” arvas Jaanus Põlluäär. “Mitte et see kerge oleks.”

Saaremaa ettevõtjate liidu (SEL) juhatuse esimees Terje Nepper tõdes, et aasta ettevõtte konkursi lõppvoorus jäi lauale kolm väga tugevat ja väärikat ettevõtet. “Juhatuse hääletusel jäi neist peale Sandla Puit,” sõnas ta. Sandla Puit on Nepperi sõnutsi kiirelt arenev ettevõtte, mille käive on ca 5 miljonit eurot aastas.

Ka ekspordi kasv on Sandla Puidul SEL-i juhile teadaolevalt viimastel aastatel suur olnud. Ettevõte on muuhulgas jõudnud Eesti edukamate puiduettevõtete edetabelisse. Kui aga laiemalt vaadata, siis on ju tegelikult tegu suurema ettevõtete grupiga, kuna lisaks Sandla Puidule kuulub n-ö perekonda ka näiteks Javicar OÜ. “Nüüd on vennad Põlluääred teinud uue firma, mille omanikud on nendele kuuluvad firmad. Just see firma – Insel Woodhouse OÜ – rajab Sikassaares uut saekaatrit.”

Need põhjused saidki Terje Nepperi sõnul määravaks. Sandla Puit on pidevalt arenev tugev Saaremaa firma, mille omanikud on võrdselt Kalmer ja Jaanus Põlluäär.

Saarte Hääle vastutava väljaandja ja Kadi raadio tegevdirektori, samuti SEL-i juhatusse kuuluva Gunnar Siineri sõnul on Sandla Puit silma hakanud aastate jooksul tehtud tubli tööga. “Nende areng on olnud pidev ja stabiilne. Viimasel kahel aastal on investeeritud üle 400 000 euro – see on muljetavaldav summa,” kinnitas Siiner.

Tema sõnutsi on ettevõtte omanikud Jaanus ja Kalmer Põlluäär teinud ridamisi väga arukaid otsuseid ja tüürinud ettevõtet õiges suunas. “Sellised ettevõtted on hea eeskuju kõigile ja nendes ettevõtetes on peidus ka vastus küsimusele, kuidas viia ettevõtlus maale ja seda seal ka säilitada.”

Saare maakonna aasta ettevõtte konkursi kuulutavad iga aasta lõpul ühiselt välja SEL, ajaleht Saarte Hääl ja Kadi raadio. Tiitel antakse traditsiooniliselt välja aasta alguses. 2013. aastal pälvis austava tiitli Mark Muru heal juhtimisel tegutsev Alunaut OÜ, 2012. aasta ettevõte oli Kõljala POÜ, mida veab Tõnu Post. 2011. aastal pälvis Saare maakonna aasta ettevõtte tiitli OÜ Merinvest, aasta enne seda AS Saaremaa Laevakompanii ning esimeseks aasta ettevõtteks kuulutati AS Baltic Workboats.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 658 korda, sh täna 1)