Eesti paremate koolibussijuhtide hulgas on viis saarlast (2)

Viis Saare maakonna koolibussijuhti on täna oodatud Põlvamaal asuvasse Eesti maanteemuuseumisse, kuhu tulevad kokku Eestimaa paremad koolibussijuhid, et panna pidulik punkt konkursile “Märka koolibussijuhti”.

Saaremaalt esitati aasta koolibussijuhi tiitlile Jaan Kaju (Mustjala lasteaed-põhikool), Jaan Väli (Muhu põhikool), Madis Mehik (Leisi keskkool), Rain Aav (Aste põhikool) ja Vello Usin (Kärla põhikool). Kandidaate esitasid nii koolijuhid, õpetajad, õpilasesindused kui ka omavalitsused. Kokku laekus konkursile 53 ettepanekut neljateistkümnest maakonnast.

“Sellise erilise konkursiga soovisime eelkõige tunnustada neid koolibussijuhte, kelle töö ja isiklik eeskuju on oluliselt kaasa aidanud ohutu koolitee tagamisele. Märkame parimaid koolibussijuhte, kes on oma õlule võtnud vastutuse tagada koolilaste turvaline tee kooli ja koju,” ütles Eesti maanteemuuseumi juhataja Kadri Valner.

Eesti maanteemuuseumi, maanteeameti liiklusohutuse osakonna, teede tehnokeskuse ja Õpetajate Lehe töötajatest koosnev žürii valis välja kokku seitse enim eeskujuks sobivat bussijuhti. Saare maakonna kandidaate nende hulgas küll ei olnud, kuid see-eest jagasid kandidaatide esitajad neile ohtralt kiidusõnu.

“Madis on väga abivalmis ja vastutulelik, kui võimalik, tuleb ta iga kord meid sõidutama. Ta on ju ka vallarahva bussijuht, alati täpne – tema järgi võib kella õigeks panna. Lisaks on ta sõbralik, kannatlik ja hea naljasoonega,” seisab näiteks Madis Mehiku iseloomustuses.

Vello Usinat kirjeldati konkursile saadetud ettepanekus aga järgnevalt: “Õpilased kutsuvad teda “meie Vello”. Ta teab igat õpilast nimepidi. Külavaheteel on peatused tema nimetatud – siit tuleb peale Jaagu talu noorperemees ja siit Kassiku talu noored. Algklasside õpilased toovad talle tihti kas sooja piruka või kingivad omakorjatud lilleõie.”

Sama soojade sõnadega iseloomustati ka teisi bussijuhte, kes Saare maakonnast konkursile esitatud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 842 korda, sh täna 1)