Orissaare gümnaasiumist saab maakonna moodsaim kool (FOTOD) (15)

TÖÖ KÄIB: Ehitusmehed Mati Viljaste ja Tiit Jürgenstein olid sunnitud korraks töö, keldri paeseinte puhastamise katkestama. Paremal kooli direktor Marjana Prii. Foto: Tambet Allik

TÖÖ KÄIB: Ehitusmehed Mati Viljaste ja Tiit Jürgenstein olid sunnitud korraks töö, keldri paeseinte puhastamise katkestama. Paremal kooli direktor Marjana Prii. Foto: Tambet Allik

Orissaare valla ehitusnõuniku Martin Kääridi sõnul on Orisaare kool uuest õppeaastast kõige moodsam kool just seetõttu, et muusikakool kolib sama katuse alla ja ka spordikooli minemiseks ei pea majast väljuma.

“Projekteerimisel oleme püüdnud leida parimad lahendused, mis on teistes koolides silma jäänud. Otseselt üks ühele me midagi üle võtnud pole,” ütles Käärid.

Koolihoone vana osa jõulukuus alanud lammutustööd on lõpule jõudnud ning lähiajal algab talade paigaldamine ja esimese korruse ruumide põrandate tegemine. Vana osa ruumid olid ehitusprahist eilseks juba puhtad, põrandad üles võetud ning püsti on vaid seinad.

“Hoone oli ikka väga nigelas seisus,” tähendas Tartu Ehituse objektijuht Jüri Rand eile ohutsooni viitadega märgistatud ja tundmatuseni muutunud hoones ringkäiku tehes. Kõige kehvemas olukorras oli õpetajate tuba.

Et mitte kõike ära lammutada, pannakse teise korruse aula vanade, kuid hästi säilinud ja heas seisus puittalade külge kõrgemad liimpuidust talad, mis jäävad kandvateks taladeks. “Siin olevat kunagi kuuldavasti isegi korvpalli mängitud,” muigas Jüri Rand, viidates teise korruse avaraimale ruumile, kooli aulale. Teisel korrusel asuvate klassiruumide vahelt on ka seinad maha lõhutud.

Martin Käärid märkis, et tema jaoks ongi praegu suurim mure, kuidas lahendada kõige optimaalsemalt esimese ja teise korruse vahelagede ja katusekonstruktsiooni tugevdamise küsimus.

Gümnaasiumi direktor Marjana Prii rõõmustas, et renoveerimise käigus paigaldatakse klassidesse interaktiivsed tahvlid, kooli arvutiklass saab nõuetele vastava suuruse, juba on lõppenud hange 25 uue arvuti liisimiseks.

“Käesoleval õppeaastal soetatud 25 tahvelarvutiga nn mobiilne arvutiklass on hästi kasutust leidnud, tahvelarvutite kasutusgraafikus on pea iga päev ühe või mitme õpetaja nimi, kes oma ainetunde nende abil sisukamaks muudavad,” rääkis Marjana Prii.

Kooli uue osa hange on kavas välja kuulutada hiljemalt aprillis. Vana osa ehitustööd peavad valmis olema 19. augustiks. Projekteerib Projekt O2, ehitab Tartu Ehitus. Alltöövõtjatest saab praegu välja tuua TEK Ehituse ja Ardis Ehitus OÜ üldtööde osas ning tugevvoolu osas AS Alarmneti. Järelevalvet teeb Ösel Consulting.

Kokku lähevad ehitustööd maksma 1 550 000 eurot. Vald võtab gümnaasiumi remondiks laenu 590 000 eurot.


 

Aitame Orissaare kooli!

Orissaare gümnaasiumi sihtasutus (OGSA) ja hoolekogu kutsuvad kõiki neid, kellele Orissaare kool südamelähedane on, suurele tuluõhtule.

Kooli hoolekogu esimees Kaidi Kald märkis, et esialgsest mõttest korraldada vilistlaskontsert on mitme koosoleku tulemusena välja kasvanud suur tuluõhtu. Sinna oodatakse nii vallaelanikke kui ka gümnaasiumi vilistlasi, õpilasi ja nende vanemaid. “Vald teeb kooli remondi, kuid puudub raha algklasside mööbli ja kooli ajaloo püsiekspositsiooni tarbeks,” põhjendas ta.

Tuluõhtut juhivad OGSA nõukogu liikmed Hannes Hanso ja Üllar Taniberg. Esinevad Evergreen, Kuldsed Lehtrid, perekond Reinmets, OG talendikonkursi võitjad, oodata on ka üllatusesinejaid. Tantsumuusikat teeb ansambel Meeleand.

Tuluõhtu toimub nädala järgmisel reedel, 30. jaanuaril kl 19 Orissaare kultuurimajas. Kel pole aga võimalik osaleda, kuid on soov kooli aidata, saab teha ülekande OGSA kontole a/a EE 2200 2210 3343 7173, märksõnaga “püsiekspositsioon” või “algklassid”.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 121 korda, sh täna 1)