Leisi viib hakkpuidule üle ka Pärsama katlamaja (3)

Veebruaris esitab Leisi vallavalitsus taotlusprojekti SA-le Keskkonna Investeeringute Keskus (KIK), et saada toetust Pärsama katlamaja rekonstrueerimiseks ja hakkpuidule üleviimiseks.

Leisi vallavanem Ludvik Mõtlep ütles, et kui KIK projekti rahastab, algab rekonstrueerimistöö sel suvel ja soojust hakkab uuendatud katlamaja tootma sügisel.

“Kui kütteperioodiks valmis ei saa, siis teine katel annab ikka sooja,” selgitas vallavanem, kinnitades, et kütteta Pärsama ei jää. Kartust, et katlamaja rekonstrueerimisega kütteperioodiks valmis ei jõuta, siiski pole, märkis Mõtlep.
Ka Leisi keskkooli värskelt rekonstrueeritud katlamaja läbis uuenduskuuri ühe suvega ning seegi valmis KIK-i toetusel.

Praegu teenindab Pärsama võrgupiirkonda SW Energia OÜ, kellega leping kehtib maikuuni. Juhul kui vald KIK-ist toetust ei saa, siis seda lepingut pikendatakse, sõnas Mõtlep. Katlamaja rekonstrueerimise korral võtab aga Leisi valla kommunaalamet võrgupiirkonna teenindamise üle.

Katlamaja tahetakse rekonstrueerida praegu kasutatava kütte kõrge hinna ja olemasoleva katla amortiseerumise tõttu. Pärsamad teenindab eraldiseisev õliküttel töötav katel, katlamaja hoone on kasutusel küttelaona.

Koos käibemaksuga on projekti eeldatav maksumus 330 000 eurot, millest poole moodustab Leisi valla omaosalus. See osa kaetakse valla eelarverahast ja vajadusel võetakse laenu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 542 korda, sh täna 1)