Saarlased said Utria dessandil 20. koha (1)

Foto: erakogu

Foto: erakogu

14.–17 jaanuarini toimunud militaarvõistlusel Utria dessant 2015 saavutasid saarlased kahekümne kolme lõpetanud võistkonna hulgas 20. koha. Võistluse katkestas kolm startinud võistkonda.

Kaotusteta ei pääsenud seekord ka saarlased. Võistkonna liige Ülar Jürviste pidi ülekoormuse tõttu võistluse pooleli jätma. “Tema katkestamine lisas ligi 100 karistuspunkti ja vastutegevusele vahelejäämised veel ligi 50,” rääkis võistluse lõpuni kaasa teinud Taavi Tuisk. “Kontrollpunktides nende ülesannete osas, kus lõpuprotokoll sisuliselt otsustatakse, esinesime kõikuvalt. Mõned ülesanded läksid kehvalt, mõned kenasti,” selgitas ta.

7-kilomeetrises lõpujooksus koos seljakottide ja relvadega said saarlased koguni 3. koha. “See näitab, et jaksu meil oli. Edasipidi peab rohkem rõhuma sellele, et ülesandeid paremini ja stabiilsemalt täita,” leidis Tuisk.

Võrdluseks võib öelda, et eelmisel aastal oli võistluse ajal üle 20 kraadi külma, lund vähe, suusatada sai episoodiliselt ja liikumine oli palju intensiivsem. Siis katkestas kolmandik võistkondadest.

“Järgmisel aastal osalemisest on praegu alles vara rääkida, omavahel me seda veel arutanud ei ole,” ütles Tuisk.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 240 korda, sh täna 1)