Abituriendid kinnitasid eksamivaliku

20. jaanuariks oma eksamivaliku kinnitanud abituriendid tegid valiku matemaatika kitsa ja laia riigieksami vahel tulevikuplaane silmas pidades.

“Vaid kolm kaheksateistkümnest valis kitsa matemaatika,” ütles Orissaare gümnaasiumi õppealajuhataja Hilde Kurg. “Laia eelistati seetõttu, et seda peeti edasiõppimiseks vajalikuks.”

Saaremaa ühisgümnaasiumi 77 lõpetajast otsustas kitsa matemaatika kasuks 12. “Selle valiku teinuid oli nii humanitaar- kui ka looduskallakuga klassist,” sõnas SÜG-i õppealajuhataja Marek Schapel. “Ilmselt ei ole nad matemaatikas siis nii tugevad ja arvavad, et saavad ülikoolis ka matemaatikata hakkama.”

Kuressaare gümnaasiumi lõpetajate seas on matemaatika kitsa ja laia eksami tegijaid pooleks. “Eks see valik sõltu kõrgkoolide sisseastumistingimustest,” tähendas KG õppealajuhataja Maidu Varik. “Usun, et enamik on oma edasiõppimise võimaluste osas valiku teinud. Laia matemaatika valivad näiteks need, kes soovivad astuda Tallinna tehnikaülikooli või tehnikakõrgkooli.”

Leisi keskkooli õppealajuhataja Riina Sirg märkis, et laia matemaatikaeksamit eelistasid kõik 12 abiturienti. “Nad saavad ju meilt koolist laia matemaatika kursuste mahu kätte,” sõnas Sirg.

Kõik SÜG-i, KG, Leisi ja Orissaare kooli lõpetajad teevad inglise keele võõrkeeleeksami.

Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumi direktori Ly Kallase sõnul teeb KTG-s kevadel riigieksameid 42 õppurit. Neist 35 inimest valis kitsa matemaatikaeksami. Vaid kolm pidas vajalikuks end proovile panna laia matemaatika osas. “Ju ei peetud seda tuleviku tarvis vajalikuks,” arvas Kallas. “Need, kes valivad laia matemaatika, arvavad, et seda läheb neil edaspidi kindlasti tarvis.”

Nii eesti kui ka inglise keele eksami teeb 37 õppijat, vene keele eksami valis kaks inimest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 257 korda, sh täna 1)