Turismireform liigub vaikselt edasi (7)

simmo kikkasVajalikud otsused Saaremaa turismiorganisatsioonide ühendamiseks loodetakse ära teha veel selle aasta esimeses pooles. See tähendab, et 2016. aasta alguseks oleks turismi killustatus likvideeritud.

Üleeile kohtusid Kuressaare raekojas Saarte turismiarenduskeskuse volikogus nii ühenduse liikmed kui ka külalised, arutuskoosolek kestis üle kahe tunni.

Kuressaare linnavalitsuse arendusosakonna juhataja Simmo Kikkase (fotol) sõnul pole kohtumist võimalik ühe lausega kokku võtta, kuna arutati mitut teemat. Üht sai Kikkas aga kinnitada: vastuseisu Kuressaare turismiinfokeskuse, Saaremaa turismiarenduskeskuse ja Saaremaa geopargi ühendamiseks pole.

Kikkase sõnul näevad muutuse vajadust ka ettevõtjad, kes kohtumisel osalesid. Kikkas rääkis, et muu hulgas arutati vajadust vaadata üle ka näiteks messidel käimise ja maakonna turismitrükiste väljaandmise alane koostöö. Neid kahte asja koordineerib praegu ettevõtjaid ühendav SA Saaremaa Turism.

Seega tuleb ka sihtasutuse inimesed kaasata, sest arutelu on läinud detailsemaks ja turismispetsialistid peavad saama olulised teemad omavahel läbi vaielda.

Simmo Kikkas ütles, et ettevõtjate poolehoid ei tulnud talle üllatusena ning toetus on hea märk, et aetakse õiget asja. Arutati ka seda, milline võiks olla kohalike omavalitsuste roll ja esindatus loodavas ühenduses.

Kaira Kivi Saaremaa turismiarenduskeskusest peab ühendamise plaani samuti mõistlikuks, märkides, et sihtkohtade tihenevas konkurentsis on mõistlikum asju koos ajada kui eraldi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 537 korda, sh täna 1)