Mentorklubi julgustab alustavaid ettevõtjaid

mentoriklubi tiia naagelVeebruaris startiva mentorklubi üritused on mõeldud neile ettevõtjatele, kes on selles vallas alles esimesi samme astumas.

Saaremaa arenduskeskuse ettevõtluskonsultandi Tiia Naageli (fotol vasakul) sõnul on mentorklubid ürituste sarjad, mis on mõeldud alustavate ettevõtjate toetamiseks ja mentorliikumise arendamiseks Eestis. Ta märkis, et alustavate ettevõtjate teadmised ja kogemused ettevõtlusest on väga erinevad.

“Igaühel on oma murekohad, kus nad vajavad abi või julgustust, seetõttu on mentorklubisse kaasatud mentorid, kes on valmis alustavaid ettevõtjaid vabatahtlikult abistama oma teadmiste, oskuste ja kogemustega,” selgitas Naagel.

Ettevõtluskonsultandi sõnutsi hakkab meie ettevõtluskeskkond tasapisi jõudma sellele tasemele, kus üha enam väärtustatakse kogemustest õppimist ja kogemuste edasiandmist. Ta märkis, et koolitusprogramm annab küll hea teoreetilise põhja, kuid reaalsete olukordade lahendusi tuleb tihti küsida praktikutelt. “Klubilises vormis on aga võimalik mitme ettevõtja ehk mentori kogemustest õppida ja kogemusi vahetada,” kinnitas ta.

Paljud mentorklubi liikmed on viimase kolme aasta jooksul olnud Saaremaa arenduskeskuse ja Eesti töötukassa kliendid, keda on nõustatud seoses ettevõtlusega alustamisega, äriplaanide ja finantsprognooside koostamisega vm küsimustes.

Läinud hooajal mentorklubis osalenud Tiina Mai, kel on Nasval väike kalasuitsutamise ettevõte, tunnistas, et temal oli mentorlusest palju abi. “Seal käivad ikkagi professionaalid loenguid pidamas ja saada neilt niimoodi tasuta loenguid on väga hea,” kinnitas Mai.

Pärast mentorklubis osalemist on tal igatahes julgem tunne. “Seal oli suhtlemist, ajaplaneerimist. Ka see oli väga hea, kui lektorit kuulates leidsin, et olen palju asju juba õigesti teinud,” naeris ta.

Seegi on Mai arvates hea, kui saad teada, millega ümberkaudsed inimesed tegelevad. “Kodus istudes ei arene ükski idee!” leidis Tiina Mai. “Kui tahad areneda ja uusi mõtteid saada, tasub alati minna kohtumistele ja koolitustele, siis liigub asi edasi.”

Maakondlikus mentorklubis käib koos 14 ettevõtjat ja neli mentorit. Igas klubis toimub vähemalt kuus tasuta klubiüritust, kus jagatakse õigusalaseid nõuandeid, räägitakse väikeettevõtte müügist ja turundamisest, finantsjuhtimisest, külastatakse ettevõtteid jpm.

Iga klubiõhtu kestab vähemalt viis tundi, millest nelja tunni jooksul toimub koolitus mentiisid huvitaval teemal ning üks pikem vestluspaus mentiide ja mentorite vaheliseks suhtlemiseks. Õhtu viimases osas toimuvad arutelud, ajurünnakud ja töö väiksemates rühmades.

Mentorklubi alustab 10. veebruaril. Klubiõhtud toimuvad erinevates kohtades: Arensburgi hotellis, Lümanda Lubjapargis, Saare Golfis, Ekesparre hotellis.

Viimane mentorklubi lõpetas mullu novembris. Seal osales 14 mentiid ja neli mentorit. EAS on programmi vedanud 2004. aastast. Selle aja jooksul on abi saanud üle 700 alustava ettevõtja umbes 3500 kogenud mentorilt.

Kõige suurema kasuna on mentiid Tiia Naageli sõnul tagasisidena märkinud kasulike teadmiste omandamist, uusi kontakte, suhtlemist omasuguste algajatega, vastuste saamist küsimustele ja mõtete jagamist. Lisaks märgiti, et osalemine andis enesekindlust ja vihjeid, kust veel vajalikku infot hankida, ning uusi mõtteid, kuidas oma ettevõtet paremini juhtida, ka leida lahendusi tekkivatele küsimustele ja probleemidele. “Saadi aru, et kõik pingutavad, teevad vigu, on vahel võlgu ja hilinevad aruandlusega,” sõnas Naagel.

Mentorklubi hakkab tööle SA Saaremaa Arenduskeskus eestvedamisel.


 

Mis teemasid läbitakse?

• Esinemisoskus, meediaga suhtlemine.
• Väikeettevõtte raamatupidamine, maksud, apsud ja majandusaasta aruande koostamine.
• Kuidas 24 tunniga hakkama saada ehk oskus aega planeerida.
• Väikeettevõtte müük ja turundamine.
• Tööõigus: tööandja õigused, kohustused, võimalused.
• Pärnumaa väikeettevõtete külastamine.
Kui kellelgi tekkis huvi osaleda, on veel võimalik mentorklubisse registreeruda. Osalemissoovist saab teatada hiljemalt 26. jaanuariks. Osalemiseks tuleb täita ankeet, mille leiab kodulehelt www.sasak.ee, ja saata see aadressil tiia@sasak.ee, lisaküsimuste korral võib helistada telefonil 45 20 572.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 283 korda, sh täna 1)