Orissaare tammest võib saada Euroopa aasta puu (3)

Foto: Elina Kalm

Foto: Elina Kalm

Orissaare staadionitammest võib saada Euroopa aasta puu 2015. Nimelt on MTÜ Arboristide Koda esitanud legendaarse tamme kõrgelt tunnustatud rahvusvahelisele konkursile “European Tree on the Year”, mis pöörab juba neljandat korda tähelepanu Euroopa erilistele puudele. Orissaare puu on praeguseks valitud 14 finalisti hulka.

“Võistlusel osalemise kriteerium ei ole mitte puu ilu või dimensioonid, vaid hoopis tema side ja suhestumine inimestega,” ütles puu konkursile esitanud Arboristide koja eestvedaja Heiki Hanso. “Žürii otsib puid, mis on inimestele elu osaks, millel on rääkida oma lugu, ning Orissaare tammel on ju väga lahe lugu ja tõsine koht Ida-Saaremaa ajaloos,” lisas Hanso. Kõnealusest tammest on kujunenud terve valla sümbol.

Avalik hääletus riikide kandidaatide vahel läheb internetis lahti 1. veebruarist ja vältab kuu lõpuni. Viimasel nädalal enam häälte arvu näha ei ole. Ikka selleks, et lõpp oleks pinevam, arvas Hanso. Siiski tuleb enne puud üle vaatama ka konkursi üks eestvedajatest, komisjoni liige Rob McBride.

“Kuna inglased on jalgpallifanaatikud, siis on loota, et meie puu meeldib neile väga ja saame ka välismaalt mõne hääle,” oli Hanso lootusrikas. Ta lisas, et komisjoniliige soovib kindlasti ka ise staadionil kohaliku jalgpallimeeskonnaga mõned triblamised ja pealelöögid teha.

Euroopa kõige vägevamate puude kohta saab lugeda ja oma hääle anda veebilehel http://vyvoj.treeoftheyear.org/uvod.aspx.

Heidi Hanso

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 563 korda, sh täna 1)