Kreedo ja Ave noppisid kuld- ja hõbediplomi (FOTOD)

ÕNNELIKUD: Kreedo vanem Maria Aarnis ja dirigent Mari Ausmees olid diplomit kätte saades tõeliselt rõõmsad ja rahul. Foto: Tambet Allik

ÕNNELIKUD: Kreedo vanem Maria Aarnis ja dirigent Mari Ausmees olid diplomit kätte saades tõeliselt rõõmsad ja rahul. Foto: Tambet Allik

Kuressaares läinud nädalavahetusel toimunud IX vabariikliku koolinoorte segakooride konkursi A-kategooria võit läks Pärnusse ja B-kategooria oma Tallinna, ent tubli tulemuse tegid ka saarlased.

Nimelt läks B-kategooria I taseme teine preemia Saaremaa ühisgümnaasiumi segakoorile Kreedo, mille dirigendid on Mari Ausmees ja Riina Laanes. See tõi endaga kaasa kulddiplomi. II taseme hõbediplomi kategoorias pälvis tunnustuse Kuressaare gümnaasiumi segakoor Ave, mille dirigent on Mai Rand.

Mari Ausmees kinnitas, et Kreedo ja koori dirigendid on väga rahul, sest konkurents oli tänavusel konkursil väga kõva – ikkagi 14 B-kategooria koori. “Mis mind veel topelt õnnelikuks tegi, oli see, et saime eriauhinna B-kategooria kohustusliku laulu parima esituse eest,” rõõmustas Ausmees.

Ta tunnistas, et kui oli ise kõik konkursi koorid ära kuulanud, siis mingi väike kolmanda koha lootus tal hinges nagu oli. “Kuigi nägin samal kohal veel 2–3 koori… Lauljatele ma sellest muidugi ei piuksatanudki. Samas ütlesin koorile kohe, et olen nende esitusega väga rahul, arvaku žürii kuidas tahes.”

Kreedo reageeris Mari Ausmehe sõnul oma teisest kohast kuuldes üliemotsionaalselt. “Tegime grupikalli ja kargasime lihtsalt ringis ja karjusime “Kreedo, Kreedo!” Väga toredad lapsed on kooris – alati on lõbus!” kiitis ta.

Kokkuvõtteks võis ka konkursi peakorraldajana ametis olnud Mari Ausmees tõdeda, et suure organiseerimistöö peale kulus selline tulemus vägagi ära.

Mai Rand selgitas, et kategooriasse jaotatakse koorid laulupidude eel ja neil on alati olnud 1. kategooria. “Nii et seda konkursi hõbediplomit tulebki käsitleda hõbediplomina,” märkis ta. Rand lisas, et 1.–3. kohale anti kulddiplomid ja edasi tulid vastavalt punktisummale hõbe- ja pronksdiplomid. “Kuna meie kooril oli kevadel suur pereheitmine, st paljud lõpetasid kooli, siis on sel aastal üle poole koorist uued lauljad, 10-ndikud,” rääkis Mai Rand.

Oma koori tulemusega on ta väga rahul, seda enam, et kava oli raske. “Väga rõõmustas ka Klassikaraadio eripreemia huvitava kava eest. See on suur tunnustus, kuna Klassikaraadio annab oma auhinna ikka ainult heatasemelise laulu eest,” nentis Rand.

IX koolinoorte segakooride konkurss-festival oli pühendatud Olav Ehala 65. sünnipäevale, nõnda olid ka kohustuslikud laulud tema loomingust valitud. Võistlustules oli kahes kategoorias kokku kuusteist koori: 14 koori B-kategoorias ja kaks koori A-kategoorias. Koore hindas neljaliikmeline žürii: Kaspars Ādamsons Lätist, Heli Jürgenson, Aivar Leštšinski, Kuldar Schüts ja Raul Talmar Eestist.

Festivalikontserdid toimusid Muhu koolis, Kuressaare kultuurikeskuses ja Kuressaare Laurentiuse kirikus.


 

Konkursi tulemused

A-kategooria
I taseme kategooria (kulddiplomi kategooria) 8–10 punkti
I preemia Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi noortekoor, dirigent Aire Luhaoja
II taseme kategooria (hõbediplomi kategooria) 6,5–7,9 punkti
III preemia Rapla ühisgümnaasiumi noortekoor Mitte-Riinimanda, dirigent Urve Uusberg

B-kategooria
I taseme kategooria (kulddiplomi kategooria) 8–10 punkti
I preemia Tallinna reaalkooli segakoor, dirigent Eve Karp
II preemia Saaremaa ühisgümnaasiumi segakoor Kreedo, dirigendid Mari Ausmees ja Riina Laanes
III preemia Rakvere reaalgümnaasiumi segakoor, dirigent Elo Üleoja
III preemia Gustav Adolfi gümnaasiumi segakoor, dirigendid Merle Ilus ja Karin Kuulpak

Vastavalt žürii otsusele jaotati ülejäänud koorid tulemuste põhjal II ja III taseme kategooriasse:
II taseme kategooria (hõbediplomi kategooria) 6,5–7,9 punkti
Abja gümnaasiumi noortekoor, dirigent Kadi Kask
Keila kooli noortekoor, dirigent Anu Matteus
Kuressaare gümnaasiumi segakoor Ave, dirigent Mai Rand
Paide gümnaasiumi segakoor, dirigent Anne Toomistu
Rapla ühisgümnaasiumi Riinimanda noortekoor, dirigent Urve Uusberg
Viljandi gümnaasiumi noortekoor, dirigendid Pille Kährik ja Aare Külama
III taseme kategooria (pronksdiplomi kategooria) 5–6,4 punkti
Pelgulinna gümnaasiumi segakoor, dirigendid Maris Kaldaru ja Mareta Palli
Pärnu Ülejõe gümnaasiumi noortekoor, dirigent Maimu Muttik
Tallinna Nõmme gümnaasiumi segakoor, dirigent Jaanus Kann
Tallinna Õismäe humanitaargümnaasiumi segakoor, dirigendid Koidu Ilmjärv ja Piret Harro

Eesti kooriühingu auhind
Nelikplaat “Läbilõige eesti koorimuusikast” Pärnu Sütevaka noortekoorile, dirigent Aire Luhaoja – A-kategooria kohustusliku laulu parima esituse eest
Raamat “Noorte laulu- ja tantsupeod” Saaremaa ühisgümnaasiumi noortekoorile Kreedo, dirigent Mari Ausmees – B-kategooria kohustusliku laulu parima esituse eest.
Eesti muusikaõpetajate liidu auhind – djembe – parima instrumentaalsaatega koorile – Rakvere reaalgümnaasiumi noortekoor, dirigent Elo Üleoja
Klassikaraadio auhind – “NYYD muusika” raamat ja 2 CD-d
huvitava kava eest Kuressaare gümnaasiumi segakoorile Ave, dirigent Mai Rand
Pöördumise eest klassikalise muusika suurvormi poole – Gustav Adolfi gümnaasiumi segakoor, dirigendid Merle Ilus ja Karin Kuulpak
Lisaks said preemia noor dirigent Mareta Palli, parim kontsertmeister Madis Kukk ning oma lemmikud nimetasid ka Saaremaa ühisgümnaasiumi noored.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 690 korda, sh täna 1)