Nasva ja Kudjape võivad saada lasteaia (10)

Lääne-Saare vallavalitsus otsib võimalust tagada igale valla lapsele koht lasteaias. Teema on päevakorral seoses Kuressaare otsusega lõpetada ühise haridusruumi leping.

Lääne-Saare valla Kaarma osa ja Kuressaare linn on veel seni lepingulises suhtes, et kõigil on lasteaia- ja koolikohtade suhtes võrdsed võimalused. Kuressaare linna arvates on leping aga linna suhtes ülekohtune ja Kaarma lapsed võtavad näiteks lasteaiakohad linnalaste eest ära. Samas tahaks linnavalitsus jätkuvalt, et Lääne-Saare vald investeeriks lasteaedade uuendamisse.

“Praegu tasub tõsiselt kaaluda, kas on mõtet Kuressaarele vabatahtlikult maksta investeerimistoetust, kuna summad on muutunud märkimisväärseks,” ütles Lääne-Saare vallavanem Andres Tinno. “Viimasel ajal pole linn soovinud valda õigeaegselt kaasata oma otsustesse, mis on pannud meid sundseisu.”

Seega on Lääne-Saare vald hakanud otsima jõukohaseid võimalusi ning üks võimalus oleks moodullasteaia rentimine Nasva ja Kudjape piirkonda. Teisaldatavad lasteaiad on Eestis populaarsust kogumas. Eelmise aasta lõpus avati selline näiteks Vändras.

“Praegu on kaalumisel Kudjape ja Nasva piirkond, kus võiks avada 2–3 rühmaga lasteaiad, 24 last rühmas,” pakkus Tinno.

Teisaldatavates lasteaedades on olemas kõik vajalikud ruumid. Ühe mooduli suurus on 160 ruutmeetrit. Rentimisel saab mooduleid kasutada täpselt nii kaua, kui neid vaja on, ning see ei mõjuta valla laenukoormust. Ühe mooduli rent oleks ligikaudu 3500 eurot rühma kohta.

“Arvestades võimalust, kus peaksime Ida-Niidu lasteaia uuendamist finantseerima 23% ulatuses, siis selles kontekstis on rentimiseks ja muudeks kuludeks raha rohkem kui küll,” märkis Tinno.

Detsembrikuu seisuga käis Kuressaares lasteaias Kaarma piirkonna 213 last. Nende kohatasudena makstakse 34 365 eurot kuus. Ühtse haridusruumi investeeringuteks tuleb näiteks 2015. aastal linnale maksta 156 500 eurot. Ajavahemikus 2008–2014 on Kaarma vald lisaks kohatasudele maksnud investeeringuteks üle 627 000 euro.

Vallavanem arvas, et lasteaia personaliga ei tohiks probleeme tekkida ja lapsi jätkub. “Kaarma piirkonnas on keskeltläbi igal aastal sündinud üle 50 lapse, seega lasteaia tühjaks jäämist karta pole,” on Andres Tinno kindel.

Seisukoht moodullasteaedade rentimise osas loodetakse välja kujundada suveks. Kui vajadus on reaalne, saaks siis kiiresti läbi viia nii hanked kui ka ettevalmistustööd.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 358 korda, sh täna 1)